Lpg nozullardan kaçak

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün lpg nozullarını değişirken birşey dikkatimi çekti araç stop halinde iken lpg enjektör çıkışın hortumunu çıkardıktan sonra köpükle kontrol ettiğimde az bi kaçak vardı, çok az baloncuk yapar gibi düşünün. Aracımda ilk çalışmadada geç çalışma sorunu var veya 1 saat sonra çalıştırdığımda gene geç çalışma sorunu var 5-10 dakikalık stoplarda sıkıntı yok ama 3-4 gün hiç çalıştırmadan binsem marş hemen alıyor. Sebebi bu kaçak olabilir mi? Hergün çalıştırmada gene geç çalışma var.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıralı sistem LPG varsa ilk çalışmada benzinde çalıştığı için sorun o kaçaktan olmayabilir...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün lpg nozullarını değişirken birşey dikkatimi çekti araç stop halinde iken lpg enjektör çıkışın hortumunu çıkardıktan sonra köpükle kontrol ettiğimde az bi kaçak vardı, çok az baloncuk yapar gibi düşünün. Aracımda ilk çalışmadada geç çalışma sorunu var veya 1 saat sonra çalıştırdığımda gene geç çalışma sorunu var 5-10 dakikalık stoplarda sıkıntı yok ama 3-4 gün hiç çalıştırmadan binsem marş hemen alıyor. Sebebi bu kaçak olabilir mi? Hergün çalıştırmada gene geç çalışma var.
Tabiki olabilir.gaz kaçağı hiç olmamalı.3 4 günde sorunsuz çalışmasının nedeni ise kaçak gaz yanma odasını bi şekilde terk edebildiği içindir.fakat akşamdan sabaha kaçak gaz yanma odasında bekler ve marş yaparken yakıtlar karışır ve marş uzar.

Sony Z5 cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Regulator gaz kaciriyordur.Ilk calismada yanma odasinda fazla yakit olur bogulma yapar.Regulatorunhzu kontrol esin degistirin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alakasız.regülatör gaz kaçırsa bile enjektör kaçırmamalı eğer enjektör kaçırırsa yanma odasına gaz gider.zaten enjektör ile regülatör arasınsa stop halinde sürekli bekleyen basınçlı gaz mevcut

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi sistemde tank çıkışında gaz kesici mevcut devamında motor kısmında bir tane daha gaz kesici mevcut ondan sonra regülatör peşinden filtre ve enjektör. Motor stop etti diyelim gaz kesiciler gazı kesti diyelim son gaz kesici ve enjektörler arasında basınçlı bir miktar gazımız kalacak ve o da enjektörlerden manifolt içine sızıyor. Şimdi burda sorun enjektörler mi? Regülatör e gelecek olursak orda herhangi bir gaz kesici yok yani dışardan öyle gözüküyor. Bazı forumlarda regülatör değişip bu dertten kurtulduğunu söylüyor kafam basmadı. Benim sistem 1 yıllık atiker nanofast.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz kesicide sıkıntı yok. Lpg enjektörler aşırı kaçırıyor dedi bizim bir lpg ci. Atiker bayine geldim bakalım ne yapacaklar.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektörler komple sıfırı ile değişti gene aynı kaçak var. Siz değerli fikirlerinizi bekliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın enjektörlerin içinde herbirinin gaz kesici bulunmakta eğer kontak kapalı halde enjektörden gaz geliyorsa o enjektörlerde bozuktur.yoksa enjektör zamanlama diye bişey kalmaz ortada.çıkma takmış olmasınlar? Regülatörden gelen gaz enjektörlerde durdurulur kontak kapalıyken bu durumun aksi mümkün değildir ben duymadım hiç

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın enjektörlerin içinde herbirinin gaz kesici bulunmakta eğer kontak kapalı halde enjektörden gaz geliyorsa o enjektörlerde bozuktur.yoksa enjektör zamanlama diye bişey kalmaz ortada.çıkma takmış olmasınlar? Regülatörden gelen gaz enjektörlerde durdurulur kontak kapalıyken bu durumun aksi mümkün değildir ben duymadım hiç

Kutudan çıkardı sıfır gibiydi. Diğer lpg ci bir miktar normaldir demişti ama benimkiler için fazla kaçırıyor dedi. Bu atikerlerin enjektörleri çok basit yapıda. Benden çıkanı bana verdi inceledim kontak kapalı kapalı konuma geliyor lakin kapalı konuma getiren yay çok zayıf bir yay.