Lpg nin ruhsata işlenmesi

necoti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum daha önce verildimi yeni lpg taktıranlar ve taktırmayı düşünenlerin dikkatine :
1. LPG montajı yapılan yerden proje, fatura ve garanti belgesini alınız.

2. MMO. (makine mühendisleri odası) ya giderek, aracınızın kontrollerini yaptırınız. Buradan sızdırmazlık raporu alınız... 25,00 YTL.

3. Bulunduğunuz yerdeki defterdarlığa (vergi dairesine) giderek, araç muayenesi için "borcu yoktur kağıdı" alınız. Borcunuz varsa yatırın, yoksa vergi dairesindeki vezneye giderek "muayene harcı"nızı yatırınız... 104,00 YTL.

4.Herhangi bir trafik sigortacısına gidip, EK-1 belgesi doldurtacaksınız.5,00 YTL. Aynı zamanda, arabanızı LPG ye dönüştürdüğünüze ve bunun ruhsata işlenmesi hususunda İl Emniyet Müdürlüğüne dilekçe yazacaksınız (Bunu sigortacıya söylerseniz, onda hazır matbu vardır, o yazar.) Bu işlemin parasını, ruhsat doldurma işlemi sırasında verebilirsiniz.

5. Defterdarlığa yatırmış olduğunuz muayene harcı makbuzunu ibraz ederek, aracınızın muayenesini yaptırabilirsiniz. Orada EK-1 de yazan yerler onaylanacaktır. Bazı muayene istasyonları, vergi dairesinden almış olduğunuz iki adet belgenin fotokopilerini isteyebilir, hazırlıklı olunuz...

6. Şimdi emniyetten, "LPG yi ruhsata işleteceğim, 2 yaprak, ruhsat istiyorum" diyerek 2 yaprak, ruhsatı alınız.. 58,00 YTL.

7. Emniyetten aldığınız "iki yaprak ruhsat kağıdı"yla birlikte, sigortacıya gideceksiniz. Sigortacı ruhsat bilgilerini dolduracaktır... 10,00 YTL.

8. Şu anda elinizde "lpg projesi, fatura, garanti belgesi, sızdırmazlık raporu,EK-1 belgesi ve çift yaprak ruhsat, ve dilekçe" olacaktır. Bunları isterseniz bir plastik dosyanın içine de koyabilirsiniz. 5,00 YTL. vererek dosya almayınız, dosya; plaka değişikliğinde alınmaktadır...

9. Şimdi elinizdeki evraklarla Emniyet Müdürlüğüne gideceksiniz. Emniyet Müdürlüğündeki trafik tescile giderek evraklarınızı ilgili memura veriniz. Eğer Trafik Tescil Müdürlüğü otomasyona geçmemişse, sizi vergi dairesine bir kez daha gönderebilir, stres yapmayınız...

10. Aynı gün, veya ertesi gün yeni ruhsatınızı alabilirsiniz...
alıntıdır....

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler paylaşım için.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
202 ytl hey maşallah.. gözünü seveyim şu memleketin..

paylaşım için teşekkürler

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşım için teşekkürler.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bizde başladık ruhsata işletmeye..takipçinin söylediğine göre yapılan bu kadar işlemin ve masrafın amacı sadece ruhsatın arkasına LPG yazısı eklemek ve arac ağırlığının 60 kg civarı artmasıymış...

astra bor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu takipciler tam düzenbaz.
bana çıkardıkları liste aynen şu:
polis yardımı: 10
dosya: 10
ruhsatlar: 60
fenni muayene: 104
sızdırmazlık: 25
işlem ücreti:20
toplam: 229 hatta söylediği 230
işlem ücreti çok deyince, adam duygu sömürüsü yapıp onuda almayalım hocam diyor.
tam üçkağıtçı bunlar, üstelik tanıdık diye gittik. tabi kandırılmışız.
adam bide demesin abi sen arabayı bırak biz bir gün içinde maliye fenni muayene vs hallederiz diyor.
adam gidecek kazaya karışacak al başına belayı, bunlar tam sahtekar. hani işlemler için 20 ytl alıyon. benim arabaya gaz dolduracan mı sanki.diğer işelmleri bende kendim başında gittim.