Lpg mi Benzin mi Eko66 mı Mazot mu ya da Başka Alternatifler mi?

Tüketim, tasarruf ve performans baglamında hangi yakıtı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    79

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Değerli opel üyeleri

Siz aracınızda hangisini kullanıyorsunuz ve eger memnun degilseniz hangisini tercih ederdiniz?

Lpg taktırıp memnun olmayanlar acaba benzinde kalsa daha ii mi olurdu, ya da en iyisi mazot diyenler mi? Yoksa benzinli bir aracı tasarruflu kullanmak icin lpye bulaşmam eko66 ile performans ve lpg kadar olmasa sa yakıt tasarrufu saglarım mı derler?

Evet yorumlarınızı ve ankete katılımlarınızı bekliyorum

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
yakıt olarak fıyatı yada ortalaması bellı lpg
eko 66 ve bunun gıbı cok urun var uzerınde yazan degerlerı asla vermıyor tasarruf olarak
ayrıca benım arac ıcın 1250 ytl eko66 bunuda dusunmek lazım

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt olarak fıyatı yada ortalaması bellı lpg
eko 66 ve bunun gıbı cok urun var uzerınde yazan degerlerı asla vermıyor tasarruf olarak
ayrıca benım arac ıcın 1250 ytl eko66 bunuda dusunmek lazım

tabii 1250 ytl eko66 gercekten de olmaz, lpg kitleri bircok motoru destekliyor, KW degerleri yeterli , gercektende eko66 nın bu uygulaması cok yanlıs

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bıde hemserımız olacak :)

necoti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg forever. sonuna kadar şu anda dizel araç kullanıyorum ama lpgye geçme çabasındayım....

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki LPG en iyisi ama asla kullanmam:)forever 95 oktan benzin ah birazda ucuz olsa

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza ışığı yakacak, bobin yakacak, yok tekleyecek, yok stop edecek, yok sarsıntılı çalışacak, yok devir tutmayacak... bana gore değil lpg.

1.4 HDİ fransızlar hiç yakmıyor. 1.3 corsa düz viteslerde çok iyi.

yeniceri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ay önce kimse mazotlu hakkında bir şey diyemiyordu. 6 ayda sürekli zam gelince benzine göre % 25 daha zam gördü. bütün bunlar ondan şu anda benzine 2 defa iyi bir zam, yada mazota yüklü 2 indirim bütün piyasayı yine çevirir. bu sefer haydiiiiiii, dön tekrar mazota. arkadaşlar yapmayın. bu kadar küçük farklar için kaç milyarlık arabaları ortaya atmayın. bir araba değiştirirken ne kadar zarar ettiğimiz ortada. ben beş araba değiştirdim.bu altıncı arabam. ilk aracım 85 reno 12 idi sene 90 da 22 milyona almıştım... 92 de 40 a satıp 45 de fark verdim sıfır broadway aldım, 95 de 300 e sattım, 135 fark verip 94 tipo aldım. 97 de 900 e sattım, 350 fark verip sıfır şahin s aldım. 2004 te 8 milyara verdim, 7 milyar fark verip 97 eurocivic aut. aldım. 2007 de 10 milyara verip 12 milyar fark verip bunu yani 2006 combo aldım. allah aşkına bir araba yükü para verdim ama yine elimde bir araç var. verdiğim parayı bir hesaplayın. arabaları daha az değiştirip onlara vereceğime bankaya koysam, şimdi combo dan hariç sıfır astra alacak param olurdu. demekki neymiş aldığımıza binebildiğimiz kadar binecekmişiz. zaten araba değiştirme zamanı gelmişse o normal ama, yok % 50 az yakıyor diye ondan ona geçince inanın kar falan olmuyor. mesela 92 de sıfır aldığım broadway i satmasaydım. şimdi değeri 4 milyar olsa combodan 18 milyar eksik olur . oysa benim tüm arabalarıma fark olarak verdiğim para 18 milyarın katları ile ancak ölçülür. sadece en son değişim de 12 milyar fark verdim. işin sonu şu alacağınız aracın şimdikiyle yakıt farkı 2 kat ise ancak düşünün. yoksa boşuna para kaptırmayın. hepimiz arabacıyız kendimizi kandırmayalım. aracı satarken gözümüz üçü beşi görmüyo. alırkende yok oydu yok buydu, derken üç beş fazla verip alıyoruz iyi diye.yok devirdi yok kaskoydu yok ilk bakımdı yağ değişelim onu bunu yaptıralım ruhsat plaka derken bide noter hep bizden gidiyor. bunları hiç hesap etmiyoruz. bide yeni araba gıdıklıyo ona buna eş dosta tatile uzun yola gidiyoruz hesapta olmayan. ben bu comboya en az 7 yaşına kadar binmeyi düşünüyorum. artık bıktım para kaptırmaktan yoksa ekonomik olmuyor. ben şahine tüp taktırmadan önce tüp benzin farkı 1/7 idi ben 1/4 iken yani tüp benzinin dörtte biri iken taktırdım ancak 6-7 senede tüp benzinden % 30 daha az yakar hale geldi. ben bu sürede ise çok süper kar ettim aracı bu şekilde 50000 km kullandım. sonra hep işler karıştı mazot iyi derken ben combo aradım ama 2 sene bulamadım buldum bu sefer de bastılar dizele zammı...şimdi pireye kızıp yorgan yakamam. dengeler çok çabuk değişiyor. benim aracım bu ağırlıkta bu beygirde bu büyüklükte bir benzinli araca göre çok çok az yakıyor. bagajı yeter bi kere. onun için mazot benzini de geçse yine combo. sorarım size mazot benzini geçsede bu saydığım özelliklere sahip olup şehir içinde 6 litre yakan bir benzinli tanıyor musunuz? size iyi aramalar ve saygılar.

Son düzenleme: