lpg li opel de kalan benzinle gideceği km değişmiyor

Türkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam 2004 opel vectra c ye landi renzo sıralı sistem lpg taktırdım. Yol bilgisayarındaki kalan benzinle katedeceği km hiç değişmiyor 275. 5 veya 1-2 km artıyor veya eksiliyor. Ama 275 civarında oluyor. BENZİN KIRMIZIYA GELDİ O DEĞİŞMİYOR. Normalmi acaba?
Birde sabahları aracı çalıştırdığımda lpg ye geçişlerde koku oluyor sonra gün içerisnde olmuyor sadece ilk çalıştırmada oluyor sızdırmazlık aldım bi şey yok başına böyle bi durUm gelen arkada varsa yazarsa sevinirim. saygılar.

:sorry:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
sızdırmazlıga depodanda baktınmı motor uzerınden mı
kalorıfer acıkkenmı gelıyor koku??

Türkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sızdırmazlıga depodanda baktınmı motor uzerınden mı
kalorıfer acıkkenmı gelıyor koku??

BAKTIRDIM DEPODA SORUN YOK. kALORİFER AÇIKKEN YAPIYOR.çÜNKÜ KALORİFER OTOMOTİK AÇILIYOR.

Türkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg takılan araçlarda yol bilgisayarı bilgileri vermesi gayet normal

Yol bilgisayarındaki kalan benzinle katedeceği km hiç değişmiyor 275. 5 veya 1-2 km artıyor veya eksiliyor. Ama 275 civarında oluyor. BENZİN KIRMIZIYA GELDİ O DEĞİŞMİYOR.

LPG TAKILI ARAÇLARDA YOL BİLGİSAYARININ BUNU A L G I L A M A M A S I NORMALMİ DEMEK İSTİYORSUNUZ ACABA. SAĞOLUN.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalan mesafe depodaki benzinle ve aracı kullanım tarzınıza göre değişmesi gerekiyor benzin aldığınızda da değişmiyorsa servise gidin tech 2 ile arıza olup olmadığını anlarlar gerekirse fabrika ayarlarına geri döndürürler

tevhid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer Açikken Gelmesi Normal çünkü Kalorifer Acikken Polen Filtresinde Süzgecten Gecirmiyor.bendede Aynisi Oluyor...kalorifen Acikken Bacen önden Giden Arabanin Egzozo Kokusunu Bile Içreri Verebiliyor.aracin Kullanim Kitapcigindada Bu Yaziyor Zaten.
Ayrica Lpg De Arabanin çekişi Nasil?daha Doğrusu Seninki 1.6 Mi?2.0 Mi? Km şehir Içinde Ne Kadar Yakiyor?

Umut38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım;kalan benzinin ne ise yol bilgisayarı onu gösterir.yani arabanda sorun var.Benzinde kırmızı yanıyorsa yol bilgisayarında rakamın azalması lazım. Gazla yol bilgisayarının ilişkisi yok.bendede aynı marka landirenzo takılı .çok memnunum 2.yılına girdim hiç sorun yaşamadım.arabam 2000 motor ş.içi km de 175 ş.dışı 120ytl yakıyor. Bendede arabayı ilk çalıştırdığımda nadir olarak benzin kokusu geliyor ama kalorifer açıkken.Buda önemli bir durum değil bence.

zmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yol bilgisayarının göstermemesi cok normal cunku araba benzını kullanmıyor. lpg ile gittiği için gideceğin yol miktarı son 5 km baz alınarak hesaplandıgı ıcın 5 km de benzınle gıtmedıgıne göre benzın alsan bıle bence degerler degısmeyebılır.

Türkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalan benzinle gideceği mesafe değişmiyor

selam arkadaşlar 2004 opel vectra c araca landi renzo takdırdım. Dediğim gibi kalan benzinle gideceğim mesafe hiç eksilmiyor. Değerleri sıfırladım normale döndi ama yine aynı kaldı 270 den 73 e düştü bu seferde 73 aynı kalmaktadır. Neyse Nevşehirde anlayan yok zaten.
Soran arkadaşlarıma cevaplıyorum landi renzo gerçekten uyumlu Performans, yakıt durumu harika. 30 ytl lik gaz alıp kayseriden nevşehire gledim tam tamına 197 km yapdım. 68 km si uzun yol diğeri -5 ila 15 arası soğukta şehir içi mübalasız.Ama iyi ustaya taktırın en mühimi o.
Kokuyu buldum kaloriferi tüpe geçtikten 1 dakika sonra çalıştırdım mı mesele olmuyor.
LANDİ RENZO TAKTIRANLARA ÖNEMLİ AÇIKLAMA.... ENJEKTÖRÜ PLASTİK MOTOR KAPAĞININ ALTINA UZUN ISRARLARIM ÜZERİNE YERLEŞTİRTTİM VE SÜNGERE SARDIM. KAPAĞI AYAKLI VİDALARLA YÜKSELTTİLER YAĞ KAPAĞI ALTTA KALDI OLSUN. VEEEEEEE... ARAÇ ÇALIŞIRKEN İÇERİDE SIFIR ENJEKTÖR SESİ. OLMAZ DEMEYİN BEN YAPTIRDIM HEM HORTUMLARDAN İKİSİ 7 CM KISALDI. İSTEYENE TARİF EDERİM (suvat38@hotmail.com)

Son düzenleme: