LPG li Araçta Benzin Pompası ve Röle

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceki aracımda uzun süre benzini kırmızı ışıkta kullanınca , benzin pompası ses yapmaya başlamıştı. Ozaman röle yi araştırdım ve bir kaç firma ile görüşmüştüm. Tam olarak şuanda konuşulanları hatırlamıyorum fakat, benzini çeyrek deponun altına düşürmediğimiz müdtetce gerek olmadığını söylemişlerdi. ben yaklaşık 7 senedir LPG li araç kullanıyorum bahsettiğim durum haricinde sıkıntı yaşamadım.

Sonuç da tercih meselesi, ben gerek duymadım.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşlerine gelmiyordur. Nede olsa onlar için sadece amaç para kazanmak ;)

Nadir abi benzin pompasının yanmasından LPG firmalarının nasıl bir kazancı olabilir. Tam tersine dolaylı da olsa zararı vardır. Milletde LPG li araçlar benzin pompasını yakıyor diye kanı oluşabilir. Röle sağlıklı olsa neden tavsiye etmesinler.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELO'nun rölesine bakarsanız tüm dezavantajlar düşünülerek üretilmiş.
Neyse isteyen taktırsın. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abi benzin pompasının yanmasından LPG firmalarının nasıl bir kazancı olabilir. Tam tersine dolaylı da olsa zararı vardır. Milletde LPG li araçlar benzin pompasını yakıyor diye kanı oluşabilir. Röle sağlıklı olsa neden tavsiye etmesinler.

Kardeşim şimdi lpg takan adamlar istisna kaide bozmaz ama adamlar resmen kasap olmuşlar. Hemen bitsin de başka işe bakalım havasın da adamlar birde zaten bana göre lpg geçen aracın pompası kesin kez durmasından yanayım çünkü durmadan amacını yapamayan pompa bana göre yangın bile çıkarır . Akış yok çünkü hadi onu da geçtim şimdi bu pompa çalıştığı sürece depo içinde benzini de bozar aynı çamaşır makinesi gibi dönüp duruyor ama icraat yok.

vectra b serkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tavsiye etmemelerinin nedeni, lpg bitince rölede sorun yaşanırsa araç benzine geçmeyeceğinden tehlike oluşturmakta ve stop etmekte bu da direksiyon ve fren sisteminde istenmeyen sonuçlar doğurur bu yüzden işi bilen usta bunu tavsiye etmez.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya benimde anlamadığım illa dinine kadar benzin olsun lpg olsun kullanmanın mantığını çözemedim şahsen yıllardır araç kullanırım ama ne benzin bitti ne gaz nerede biteceğini bilirim ve hemen alırım.

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sakın role felan taktırmayın . Zamanın da benim başıma geldi role ile pompayı ayıralım dedim. Lpg ci ayırdı ama 20 km sonra araç çalışmaz oldu .Sonuç pompa çalışmayınca beyin deki bilgileri silmiş . Almanya dan yeni beyin getirtmek zorunda kaldım ..Alman araçlarında bu olay olmuyor. Citroen lerde role konabiliyor ..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakın role felan taktırmayın . Zamanın da benim başıma geldi role ile pompayı ayıralım dedim. Lpg ci ayırdı ama 20 km sonra araç çalışmaz oldu .Sonuç pompa çalışmayınca beyin deki bilgileri silmiş . Almanya dan yeni beyin getirtmek zorunda kaldım ..Alman araçlarında bu olay olmuyor. Citroen lerde role konabiliyor ..
bence senın roleyı takan adamda sıkıntı var yanlıs bı baglantı yapmıs herlde bende taktırdım hıc bı sorun yok