lpg li 3200 km de 1 litre yağ yakması...

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg li opel merivam yag ikaz lambası yandı.....3200 km de 1 litre yağ yakması normal midiir????... usta çok normal lpgli opellerin huyudur bu dedi ama ???

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opel aracın var ise birde LPG takılı ise ve devirli kullanıyor isen yakar. Biraz sizin araç fazlaca yakmış.

bugra07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm 7000 km de 1 lt eksiltiyor ... ama ben dayıyorum 6 bin 7 bin devire kadar ee egsoz olunca duramıyor insan :)

NOT LPG DE.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu yağ eksilme olayı yüzünden LPG katkısını salladım arabaya ama acayip bir fark var. Özellikle mekanik seslerden kurtuldum o kesin. İleri zaman da yağ değişimi yaptıkça da sallayacağım katkıdan gitsin...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kodu ne?
Yağ özelliğini kaybetmeye başlayınca ömrünün sonuna doğru biraz eksiltme yapar.
Z16XEL motor ise, o seriler bir miktar yağ eksiltmesi yapar. Yağ yakma farklı birşeydir.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil kullandıysanız birdahaki yağ değişimine castrol deneyin eksilme düşmüştü benim eski aracımda. Sonrada mobil 10w60 kullandım epey bir düşmüştü ama 10w60 arabanın sesini değiştirdi sevmemiştim.

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg li aracım 10/40 kullanıyorum yag eksiliyor ama normal seviyede lpgden dolayi eksiltmesi normal lpg kuru benzin gibi yağlı değil

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.

1.6 motor 16 valf ecoteck motor.. kullandıgım yağ 10/40 GM...motor yağında hangi marka ve tür kullanmalı yağ eksiltmesini önlemek için ya da motora katılan katkılar var (lpg li araçların yağ eksiltmesini önlemesi için) tavsiye eden var mı bi deneyesim var... mesela şu ürün kullanan var mı hiç? zararı olur mu araca??

http://www.hepsiburada.com/liste/lp...s.aspx?productId=otyageko001&categoryId=26005

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorsilk ve borpower alıp kullandım ancak yağ eksiltme sorunumu gidermede. Eğer aracınız yağ yakıyor ve duman atıyorsa katkıyı ilk kullandığınız tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 800 km civarı duman atma olayını kesiyor yağ eksiltme azalıyor ancak sonrasında aynen devam etti benim aracımda. 10w-40 yağa kattım bende. 10w-60 denemeyi düşünüyorum bi dahaki değişimde önerirmisiniz.