LPG kullanan arkadaşlar dikkat ateşleme bobininiz yanmasın

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobine gelen kabloya bak üstünde sigorta olan bi kablo varsa bobine gelen lpg elektriğini bobinden almış demektir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
senin usta atıyoo ama yazılım değil yalan

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektriğini sigorta kutusundan aldır devir sinyalinide ayrı bi modül var rpm sensörü o modülden taktır arabanla bağlantısı kalmaz ben bobinden eksantrik sensörüne aldırdım 2 hafta sonra onuda bozmuştu

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOT
tam olarak nasıl açıklayabilirmisiniz.rpm sensöründen mi alalım yoksa rpm sensörünün sigorta kutusundaki çıkışından mı yoksa yeni bir modül mü takmak lazım ?
rpm sensörü bir çok arabada var neden takmak gerekiyor farklı bişey mi bahsettiğiniz merak ettim.benim de devir i bobinden alıyor mümkünse değiştireyim

wax021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende brc kit taktırdm corsa d otomatik 1.4 araçta sabah tüpe geçtîğinde arıza ışığını yakıyor. Ve 2000deviri geçmiyor. Kontağı bî. Kaç defa kapat aç yapınca araba arıza ışığını söndürüyor ve bilgisayarda arıza kayıtta çıkmıyor. Sabah soğuk havada yapıyor gün içinde tekrar yapmıyor. Taktırdğım yerin çözümü yok yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum
Saygılar

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.lpgyedekparca.com/rpm-devir-sensoru
linkteki modülü mü kasdediyorsunuz acaba ?eğer bu ise ford da kullanan bir kullanıcıda bu modül de arıza yapmış ve yolda kalmış

Ustanın söylediğini benim anladığım kadarıyla parça değişimi ya da ilave parça montajından bahsetmedi sadece elektriği aldığı ateşleme bobini yerine başka bir yere yanlış anlamadıysam aküden alacak iki avantajı olacak 1 ateşleme bobinini yanmayacak
2 devir saati mi bir şey daha söyledi ama tam anlamadım devirle ilgili bir sorun daha çözülecekmiş bu bağlantıyı değiştirdikten sonra sıfırdan yazılım yüklemem gerekiyor toplamda 2-3 saat sürer dedi ve ne kadara mal olur dedim 100 liraya dedi.