lpg km de cook yakıyor diyenler

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yakma işi farlılık gösteriyor.:confused:...Bir noktadan diğer naktoya gidiş ile aynı noktadan ters istikamete gelişte bile fark ediyor.:eek:....ayrıca sık sık aracı teste sokmak...insanı kendi aracından soğutuyor..:mad:.. kısaca bir buna..

Komşunun Tavuğu komşuya kaz gözükür...misali aracımızı beğenmez oluyoruz...
.Kendim olarak şu an 1996 model Opel Vetra2.5cdx v6 kullanıyorum ve..yakıtındanda hiç şikayet etmedim...servisüten servise belki yakıt ayarına dokundururum.....fazla kurcalar isen..... sı çıkar....

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
çok yakıyomuş sizinkiler valla
sehir dışı 0,10 tl şehir içi 0,14 tl yakıyor benimki...
aynen benimki de, ankara kırıkkale ve yenimahalle-çayyolu arası kullanıyorum arabayı genel olarak ortalama 13 kuruşu geçmedi şimdiye kadar. sadece ankara kırıkkale arası gidiş gelişlerde 9kuruş gördüğüm oldu. bence siz sorunu arabada değil de sürüş stilinizde arayın. 100km de 7,9litre (1000 kürüs km lik ortalama hesapta)

bu arada lpg kitim tomasetto

007birol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c sehir içi 18 kurus sehirler arası 14 kuruz tartarini

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG li araçta benzinli araçda aynı yakıyor aslında..Sadece LPG nin fiyatı az olduğu için öyle. Eğer LPG benznle aynı fiyat olsaydı bi fark olmazdı.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 Vectra B 2000 cc otomatik vites. LPG litre fiyati 1,720 TL Shell Auto Gas kullaniyorum
Sehir ici 185 krs, (%25 sehir disi oluyor)
Sehir disi 155 krs, ( otobana ciktigim zaman 120 nin altini gormem. sehirler arasi transit yolda 90-100 arasi. yani motor devrine gore 2500 - 3500 Devir arasi ortalama ile)
ben gayet memnunum, benim kisi Atiker sirali.
Tek bir sorunum var; Bazen is icabi Bursa'dan cikip Istanbul - Adapazari - Izmit yapinca 60 litrelik depo yetmiyor mecburen yolda biyerlerden gaz aliyorum, mumkun oldugu kadar sehir mekezlerinden aliyorum, ama hep icimde bir kusku oluyor, tanimadigin yer, tanimadigin insanlar olunca, acaba adi gaz mi aliyorum diye dusundugum oluyor.
Ama genel olarak yakittan da memnunum, performanstanda, e birde opel den memnun oldugumu soylememe gerek yok, zaten burdayim.

yasinunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000cc vectra gt ankara sincan kırıkkale üniversitesi arası 25 tl lik gazla gidip geliyorum 193 km yol toplamda lovato sıralı sistem az yaktırmak kullanan kişiye ve arabanın bakımlı olmasına bağlı bence

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ASTRA G 1.6 benzinle s.dışı 0.166-0.18 tl (100 km sabit hız) ş.içi 0.22-0.23 tl. bence çok yol yapmıyorsanız ve agresif kullanmıyorsanız LPG ye pek girmeyin

m3karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mahmutkaraca.com
ASTRA G 1.6 benzinle s.dışı 0.166-0.18 tl (100 km sabit hız) ş.içi 0.22-0.23 tl. bence çok yol yapmıyorsanız ve agresif kullanmıyorsanız LPG ye pek girmeyin
ben bu degerleri lpg ile yapıyorum desem ve bu yuzden aracı satmayı düşündüm
sonra abimin vectrasını biraz kullanıp(duz vites) ooofff vitesde de neymiş varsın 0,30kuruş fazla yaksın otomatik olsun rahat olsun dedim

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende vectra c var şehir içi şuan 178krş şehir dışı normal kullanım 120krş civarı anormal kullanım 150krş civarı hepsini denedim.istanbuldan ankaraya gittim geldim.giderken normal.gelirken anormal kullandım.(uçtum yane)toplam 1013 km yol yaptım 135 liralık lpg aldım.burada birincisi lpgnin markası benim aracımda lavato takılı.2.si aracın bakımlı olması.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ilk cıktığında çok avantajlıydı. şimdi fiyatı çok yükseldi çiddi bir avantajı kalmadı litre hesabına vurunca 8 litre benzin yakan araç lpg de 11 litre gibi rakamlar yakıyor. Çok aşırı bir avantaj kalmdı. üstüne muayneye girerken fazladan sızdırmazlık testi satarken alıcıların alp acaba motora zarar vermişmidir gibi düşünceleride cabası.