lpg kiti taktırmanın bi espirisi kaldı mı??

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyasete giricek biraz ama devlet politikaları olarak bu vergiler her hükümetin tek ciddi gelir kaynağıdır. bu hükümet sanki ipin ucunu kaçırdı biraz. vergiler normal seviyelere çekilmeli artık abartı bir vergi ödüyoruz canımıza tak ediyor. araba yerinde yatıyor resmen!

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba bile lüks artık.lpg falan değil..

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel bakım pahalı diyorsun ama aynı model arabada 60000 bakımda dizel 700 tl benzin 1250 tl ne olacak şimdi, bende lpg var ama sanki dizel daha hesaplı gibi geliyor bana

100.000 bakımı yada enjektör değişimi ya da mazot pompası bozulursa ki bozulur o zaman 3 tane benzinli bakımını 10 dakika da öderiz..Dizel riski göze alan için iyidir...

Ayrıca ikinci elde 150.000 de bir LPG li aracı kondisyonu iyiyse gözün kapalı alırız ama dizelde 150.000 deki bir aracı alırken ne kadar rahat oluruz ?

Bana göre LPG hem ekonomik hem de sessiz..Ayrıca bakımında aşırı pahalı parçalar yok...

Şirketler bile bunu bildiği için aracı 150.000 den sonra elden çıkarıyorlar,sonra da firmalar km düşürüp piyasaya sürüyorlar..

Dizel avantajlı olsa taksiciler dizel kullanırdı ama hepsi LPG li neden acaba:):)

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya kesinlikle dizel derim astram vardı lpg li 4 ay önce bile km de 270 krs yakıyodu , şimdi dizel corsa aldım 1.7 dtı km de 200 krs yakıo , iyi kullanırsanda sorunsuz binersin dizele.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
3 silindir dizel accent kullandım yaklaşık 3 yıl, şimdi de 1.6 otomatik lpgli elantra kullanıyorum. yakıt sarfiyatı tl olarak aynı diyebilirim. daha verimli bir dizel motoru olsa daha ekonomik olurdu tabi ama şu an lpg benim için daha avantajlı.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzine zam
Benzine zam
Benzine zam
.
.
.

LPG'ye zam
LPG'ye zam
LPG'ye zam
.
.
.
LPG coşuyor bu aralar, sıra benzinde...

LPG ____ 3 Lira
Mazot __ 4 Lira
Benzin __ 5 Lira

Az daha gayret... Az kaldı, hadi millet, bir omuz atalım, ne kaldı ki....

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurge84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin'in 10 TL olduğu yerde, LPG 4 TL olur, bizde kar ediyoruz diye sevinir kendimizi avutmaya devam ederiz ve sormayız neden böyle koydukça koyuyorlar, koydukça koyuyorlar zammı diye. :rolleyes:
Ha ne olur, kar ederiz ama zarardan kar ederiz.
arkadaşlar yapmayın Allah aşkına. herkes devlet bize öyle yapıyor böyle yapıyor diye yazıyo ama bu zamlar sadece türkiyede olmuyorki. amerikada da aynı ingilterede. arap ülkelerinin arap baharından etkilenmemek için ülke halkına %40 daha fazla bolluk sağlayıp acısını petrol müşterilerinden çıkarması. kızacaksanız onlara kızın bence :) tabi ülkemizdeki benzin ve almaya elimizin mecbur olduğu diğer tüketim malzemelerindeki fahiş vergi politikasını savunmuyorum kesinlikle. o bambaşka birşey ama bu zamların onlarla alakası yok...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yapmayın Allah aşkına. herkes devlet bize öyle yapıyor böyle yapıyor diye yazıyo ama bu zamlar sadece türkiyede olmuyorki. amerikada da aynı ingilterede..........

Arkadaşımız haklı, hatta Amerika'da ve İngiltere'de akaryakıt fiyatları bizden bile pahalıymış :maden:.