Lpg kiti nereden hava alabilir ?

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün eski enjektörlerimi denemek için yeni enjektör takımımı çıkarıp eskileri taktım baktım hala bozuk eski enjektörler sonra yeniden çıkarıp yenileri taktım ama lpg ci aracın rölantı ayarlayıcısı dışında lpg de bir yerlden hava aldığı için rölantinin sorunlu olduğunu söyledi. aradık baktık ama hava alan bir yer bulamadık. sorularım şoyle

kit bi yerden hava alıyor diye rolantide oynamalar olur mu ?

olursa bu canına yandığımın havasını nereden alır ya da alabilir ?

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim kadarıyla hava alma olayı,egsoz manifoldundan olur...ecotec motorlarda manifoldu deliyolarmış,diğer(ismini hatırlayamıyorum)motorlarda delmeden bi parça takarak monte ediyolarmış...ustanın bana söylediği bu

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport..twinport motorlarda manifoldu delmeden bi parça ile monte ediyolarmış,böylece manifolttan hava almıyo heralde rölanti sorunuda olmuyo....
ama rölanti sorunu aldığın gazdan olabilir,,ben shellgas kullanıyorum çok memnunum

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzost manifoldu değilde emme manifoldundan hava alabilir.Twinport motorlara ise manifoldu delmeden pipe(pipo) denilen sistemle direkt enjektörlerden bağlanıyor...

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu pipo olayı her Ecotec ya da twinporta olmuyormuş.Manifold vidalarının plastik olması gerekliymiş.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm ilginc valla rolantide cidden sorun oluyor cunku benzinde yok o olay.. en başta bildiğin ses gele gele stop ediyordu motor bi baktım emme manifoldunun 2 nolu girişinin borusu çıkmış.. hortumu taktım.. gecti..

belki diğer hortumlardan biri gevşedi bakalım anlıcaz