Lpg injektörü yardım lütfen.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracında AG SGI marka lpg kullanıyorum. 3 hafta önce arabam sakin kullanımda özellikle hararet 80 nin altında iken silkeleme yapmaya başladı. Ama bu silkeleme senkron şekilde değilde düzensiz tekleme şeklinde oluyor. Benim kullandığım lpg markasının servisi antalyada olmadığı için tavsiye işe başka bir lpg servisine gittim. Yapılan testler ve bakımların ardından lpg injektörünün biri arızalı çıktı. Tekleme sebebi buymuş.

Şimdi esas sorunum bu injektörü nereden temin edebilirim. İnternette biraz araştırdım ama firmalardan emin olamadım. Sizin önerebileceğiniz bir lpg servisi var mı? Yada benim adıma sorabilir misiniz tanıdıklarınıza.? Fotoğrafı tapatalk ile
f5065bff72eaf617a7fc0796fd0cc1a0.jpg
e89dcfb75ed0a1041e91f5d252b43505.jpg
ekledim umarım sorunsuz gözüküyordur. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kitinize uyumlu enjektör takılabilir.örneğin benim araç zavoli enjektör takımı 600 tl civarı ama ben 50 tl lik kırmızı renkli enjektör tipini kullanıyorum ve hiçbir sorunum yok.motor klimada aşırı yük altında sadece çok az bir performans kaybı yaşıyorum o da auda yılda bir denk geliyor.
Reklam olmazsa eğer lpgyedek parça diye aratın veya mscsi olarak aratıp yedek parçanıza muadil öneri alabilirsiniz geçen yıl iletişim kurmuştum site kapanmamışsa yardımcı olurlar

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ag sgi ilk defa duyuyorum. Bulamazsanız lambard kullanıcının dediklerine katılıyorum. Bir de n11 de sivas da bir lpg ci var o da güvelinir daha önce alışveriş yaptım.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yoğun bir şekilde yaptığım araştırmlara göre bu injektöre alternatif başk abir injektör takılamıyormuş. antalyada bir lpg ci buldum. eskiden AG GFI servisiymiş. ben bakarım büyük bir ihtimalle temizlenmesi gerekir arızalı değildir dedi. bakalım yarın sabahtan gidicem ne çıkacak. inşallah temizlikle kurtarabiliriz. yoksa injektörün tanesi 150tl miş.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Hocam ben zavoliyi temizlettim randıman alamadım, nerdeyse hepsinin işlevi aynı nasıl farklı takılamıyormuş. Ben akl taktırdım sıkıntısız çalışıyor 2 yıldır. Zavoli takılı başka bir arkadaşım enjektörler arızalanınca da akl taktırmak için gittiğinde zavoliden başkası buna uymaz demiş usta, benim taktırdığımı söyleyince şaşırmış, hayret etmiş ve ben takamam o ustaya git o zaman demiş.
Diyeceğim o ki başka ustalara da sor...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sormadığım yer kalmadı. benim injektörler emme manifoldu üstten delinerek yanma odasına kadar uzanıyor. hangi lpg firmasına götürdüysem biz dokunmayalım buna dendi. değil injektör değştirmeyi adamlar temizlemedi bile. antalyada atiker, zavoli, brc, hermes gibi firmalara gittim. hiçbiri yardımcı olamadı. injektör sistemi çok farklı ddiler. likit sistem olduğu için dokunmadılar. AG GFI eski bayisini buldum yarın ona gideceğim bakalım ne olacak?!

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Eğer sizin lpg injektörü bu şekilde ise uymaz zaten bana.
6288d3ea94c3535559b027056c9369ad.jpg

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Benim aracın injektörleri bu sekilde.
e3c6f38834fbb3f4b6ddd71888b81758.jpg

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Likit sistem farklı hocam internet üzerinden servisine ulaşmaya çalışın

Sony E6603 cihazımdan gönderildi

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Likit sistem farklı hocam internet üzerinden servisine ulaşmaya çalışın

Sony E6603 cihazımdan gönderildi
Evet malesef farklıymış. Ulaştım servisine. Şimdi bana çözüm üretmek için çalışıyorlar. :)