Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

alsanhukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz araç yarı sıralı olarak çalışıyor bana sorarsanız bu araca uyumlu programında yarısıralı araca montaj yapa bilme imkanı olan sistem takılmalı.
peki bu sistemin adı ne? bir de marka olarak hangisi daha iyi olur? ankara'da yaşıyorum, siz takabiliyor musunuz? bir de son olarak yaklaşık maliyeti ne kadardır. şimdiden çok teşekkür ederim.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme problemi ise bujileri mi değiştirmek lazım? ya da
hava yakıt karışımı problemi ise ne yapmak lazım?

Merhaba, Ateşleme denince bujiler ve bobin kastedilmektedir.
Eğer Ateşleme problemi değil, karışım problemi ise aracı 100-150 km benzinde kullandıktan sonra gaza geçirmeden servise götürülmelidir. Benzin enjektör milisaniyesini örnekleme yaparak kalibrasyon yapılmalıdır.

addicted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Ateşleme denince bujiler ve bobin kastedilmektedir.
Eğer Ateşleme problemi değil, karışım problemi ise aracı 100-150 km benzinde kullandıktan sonra gaza geçirmeden servise götürülmelidir. Benzin enjektör milisaniyesini örnekleme yaparak kalibrasyon yapılmalıdır.

ilginizden dolayı teşekkür ederim, kolay gelsin :)

güven1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı yeni aldım ancak benzini biraz cok olacak gibi geliyor bana daha önce lpg li astra ve golf kullandım zavoli cok memnundum ancak 0 aracın 2 yıl garantisi var ya bu beni düşündürüyor yol bilgisayarına falan etkisi olurmu lpg nin sorun cıkarırmı?Taktırmalımıyım yoksa 2 yıl bekleyeyimmi??

asilyan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
timsah gözyaşları

benimde 2004 model 1.6 twinport yeni kasa astra aracımın üzerinde romano isimli bir lpg kiti var araç ta tekleme gaz yememe gaz dan benzine geçme olmaması gereken herşey var sizin anlayacağınız götürdüğüm romano servislerin birinde insan canını hiçe sayan bir anlayışla sökülen gaz emniyet valfi var başka daha sayayımmı bilmiyorum ama forumda denk gelince yazma isteği duydum lpg taktıracak bakım yaptıracak ve problemlerini giderecek arkadaşlara ilk önce bazı tavsiyelerim var amacım kimseyi kırmak değil ilk önce bir usta bulmanız gerek bakın usta diyorum makina mühendisiyim deyipte motordan anlamayan yada güçlü bir firmanın desteğini arkasına almış şahıstan bahsetmiyorum bugün ben işi bilmiyorum diyen birisi götürün sanayiye size yeminle söylüyorum bir hafta içinde lpg montajı yapar sonra monifoldunuzu sökmeden montaj yapmaya kalkan her servisten mutlaka uzak durun yok ters matkap ucu yok ters klavuz hepsi hikaye lpg sistemi genel olarak hemen hemen aynı oyuzden boşu boşuna yabancı markalara bir dünya para vermeyin aracınızı iyi tanıyın ve nasıl montaj yapılması gerektiğini ustadan önce mutlaka siz araştırın taktırdığınız lpg sistemin servis ağı yaygın olsun işi bilmeyen mehmet yada ahmet bey yoksa monifoldunuza bir dünya delik deler giderilmesi güç yada pahalı hasarlar açar ondan sonrada bunun adı seni araba benzinde zaten arızalıydı lpg takılınca bu problemler kendini su yüzüne çıkardı olur aracımdaki problem çözüldü ama kendi çabamla şimdi aracımda atiker takılı ve hiçbir problem yok sizede burdan problemsiz montajlar dilerim