lpg için son defa danışıyorum

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dükkandan çıkıncaya kadar garanti veririm gibi bir cümle olamaz. eğer sen o tabelayı oraya taktıysan. 2 yıl garantisi boyunca bir kuruş para vermeden arabaya bakmak zorundasın. ki landirenzoda nasıl yapıyorsa montajı aynı tiziliği gösterirse atikerdede sorun yaşamaz. afr ayarlarını adam akıllı yapmasını bilmiyorsa zaten ustayım diye geçinmesin...

belkide ben yanlış aktardım size, atiker'e garanti vermem demedi
sorun çıkarmıyacağına garanti vermem dedi

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca lpg için harcadığınız parayı satışta alacağınızı sanmıyorum sadece daha kısa sürede satabilmeniz kolaylaşır.
benzin fiyatları ile baş edemiyorum demişsiniz eğer araçla zorunlu olarak yolculuk yapıyorsanız lpg sonrası keyfi yere yolculuk yapamaya başlayacaksınız. eğer zevk için kilometreler yapıyorsanız lpg sonrası bu kilometreler 2 katına çıkacak ve her halükarda yakıta vereceğiniz para benzinli araç kullanırkenki verdiğiniz parayı ya geçecek ya başabaş gidecek.
km deki yakıt fiyatları sadece psikolojik araçla ticaret yapmayan bizler için ayda yakıta 100 lira vermişiz ne 200 vermişiz ne. 2000 lira lpg kiti parasını 15000 km de ancak çıkarırsınız.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
zeki bey olaya noktayı koymuş. %100 katılıyorum:good:

volkan845

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 astra cd aracıma MTM kit taktırdım.1,5 ay oldu.Araç benzinden farksız.Tavsiye ederim.Ankarada iseniz Anelsan Soner bey konu ile çok ilgili ve montaj konusunda Ankarada ön sıralardalar.

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çözemedim bu işi, sattıracaksınız bana arabayı orası kesin
abicim iyi hoş tamam güzel diyonuz da ben her 600 km de 260 tl benzine veriyom
adam 110 bine mercedes almış plakası takılmadan lpg taktırıyo
benim bu adamdam ne fazlam varda kmde 45 kuruş yakan arabaya bineyim
biri bana izah etsin

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çözemedim bu işi, sattıracaksınız bana arabayı orası kesin
abicim iyi hoş tamam güzel diyonuz da ben her 600 km de 260 tl benzine veriyom
adam 110 bine mercedes almış plakası takılmadan lpg taktırıyo
benim bu adamdam ne fazlam varda kmde 45 kuruş yakan arabaya bineyim
biri bana izah etsin

yorumumuzu yapıyoruz herkes kendisine göre :). doğru bilgi felsefenin de çok tartıştığı ve içinden çıkamadığı konu.
600 km de 260 benzine veriyorsanız lpg ile 180 verirsiniz tahminen, peki ilk çalıştırmalarda kullandığınız benzini bu fiyata ekleyebilecek misiniz ?.
yakıt bu şekilde olursa ve diğer şartlar eşitken hemen türk mantığı ile bu şekilde hesaplayalım 600 km de 80 tl (ilk çalıştırma benzin gideri hesaba katılmaz)
6000 km de 800 tl
12000 km de 1600 tl
18000 km de 2400 tl az para harcamış olursunuz.
geçen bir dostum araç almak için araştırma yapıyor 1.4 mü 1.3 mü diye kafasına takmış yıllık vergilerini hesaplıyor benim ona cevabım şu oldu araba keyif işidir bu şekilde kuruş hesabı yapılarak keyif yaşanmaz iett ile taksi ile devam et dedim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zeki bey bence yorumunuz saçma. ne demek kuruş hesabı yapıyorsanız iett taksiyle devam edin ?
bizim araba safranboluda kışın 11 lt yakıyor. 11*4.75=52.25 krş yapar. 100km'de benzin harcamam.
peki lpg'de ortalama 1.3 katı olarak hesaplarsam lpg litresini.
11*1.3=14.3lt
14.3*2.72=38tl yapar 100 km'de
52.25-38=14.25 tl karım var 100 km'de.
1000 km'de 145 tl 10000 km'de 1450 tl karım olur. yazın zaten araba marşa basarkenden hemen lpg'ye geçiyor. kışınsa 2 ayda bir 30 tl benzin alırız arabaya. ve bizim araba günde toplasanız 6 km falan yapar.bu kadar kısa mesafe kullanmamış olsak benzin ortalamam 9 -10 lt civarında olur. ki zaten yazın 8.5 lt bile gördüm. uzun yolda ise tasarrufun allahını yapıyor ki lpg'de araba. bence her türlü değer. ve bu saatten sonra kimse demesinki ben arabaya zevk için biniyorum. millet gezmek için bile arabayı kullanmaktan kaçar hale geldi yakıt fiyatları yüzünden...

valdez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav arkadaşlar sanki meclis kamu oyuna teklif gibi oldu bu soru...aracıma ne takayım...daha öncede cevapladım baktım konu devam ediyor dayanamadım kusura bakmayın...konu bu kadar uzamış hayret...BRC diyorum...

PrestiJ_o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumumuzu yapıyoruz herkes kendisine göre :). doğru bilgi felsefenin de çok tartıştığı ve içinden çıkamadığı konu.
600 km de 260 benzine veriyorsanız lpg ile 180 verirsiniz tahminen, peki ilk çalıştırmalarda kullandığınız benzini bu fiyata ekleyebilecek misiniz ?.
yakıt bu şekilde olursa ve diğer şartlar eşitken hemen türk mantığı ile bu şekilde hesaplayalım 600 km de 80 tl (ilk çalıştırma benzin gideri hesaba katılmaz)
6000 km de 800 tl
12000 km de 1600 tl
18000 km de 2400 tl az para harcamış olursunuz.
geçen bir dostum araç almak için araştırma yapıyor 1.4 mü 1.3 mü diye kafasına takmış yıllık vergilerini hesaplıyor benim ona cevabım şu oldu araba keyif işidir bu şekilde kuruş hesabı yapılarak keyif yaşanmaz iett ile taksi ile devam et dedim.
yorum yapılsın herkes fikrini söylesin diye konular açılıyo ona sözüm yok
şunu belirtmek istiyorum ben arabaya zevk için değil ihtiyaçtan dolayı
biniyorum iett ve taksi benim bu ihtiyacımı karşılıyamaz malesef
kuruş hesabı yaptığımı düşünmüyorum, çünkü bana göre kuruş hesabı
şöyledir, sizin araba 10 kuruş yakar benim araba 11-12 kuruş yakar
bunun hesabı yapılırsa kuruş hesabı olur dediğiniz gibi
ama lpg ile benzin farkı uzun mesafede kuruş değil bin'leri buluyor
herkese aynı pencereden bakmamak lazım
kiminin imkanı vardır zevk için biner 3 yakar 5 yakar demez zevkine bakar
kimiside ihtiyaçtan biner ayağını yorganına göre uzatmak zorundadır
bunları ayırmak lazım