LPG hız ve gücü düşürür mü?

Şenol Tırak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2 ay önce 2004 model 1.6 opel astra HB classic aldım. alır almaz LPG taktırdım. çekişte bir problem yaşamadım ve otobanda yarı gazla 140km/s hıza ulaştım. hızdan korktuğum için daha fazla basmadım. acaba 1.6 astra classicin maximum hızı nedir? En son kaçı gördünüz? LPG li olunca bu miktar düşüyor mu? Gerçi ben hiç gazı köklemedim. köklemicem de. sadece merak ettiğim için soruyorum.

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
1.6 astra normalde ibrenin sonuna dayanıyor 210km hız yapabiliyor. LPG çevirip kullanan arkadaşları bilmiyorum kaç yaptılar ama LPG li araçlarda yüksek hızlar motor için daha tehlikeli olduğunu biliyorum. Sıralı sistemler Yüksek devirde benzine geçiyor motor zarar görmesin diye...

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
tabi ki bir düşme olur ama çok değil. 1,6 nın son hızı ne bilmiyorum ama ibrenin sonunu gördüğünü duymuştum ben de

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni - Sıralı sistemlerde fazla bir güç kaybı olmuyor. Hatta artı güç bile sağlanabiliyor.

4

41-kamer-18

Bilgi Girilmemiş
ewet sıralı sistemde +güc sağlandığını bende duydum..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen Gün Boluya Gittik Astra 1.6 Atiker Lpg Var Otobanda 200 Km Kadar Çıktı.İlk Aldıgımız Zaman Tüp Yoktu O Zamanda Dayı Oğlu İle İbre Sonuna Dayattık (Babam Bilse Keser Benı :) )

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçen Gün Boluya Gittik Astra 1.6 Atiker Lpg Var Otobanda 200 Km Kadar Çıktı.İlk Aldıgımız Zaman Tüp Yoktu O Zamanda Dayı Oğlu İle İbre Sonuna Dayattık (Babam Bilse Keser Benı :) )

Buraya düştünya, meraklanma yakında duyar.!:)
Aman dikkat aşırı hız felaket getirir.Deneyimini yapmışsın ,tekrarlamamanı öneririm.;)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lpg herşeyi düşürür arabanı seviyosan taktırma

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bg gücünü çok düşüreceğini sanmam ama arabaya artı bir ağırlık katıyor lpg kiti tabi bunun günlük kullanımda çokta farkını anlayamazsınız biriyle yarışmadığınız sürece... daha fazla gaz göndererek daha iyi bg gücü alındığını duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum...