Lpg Hakkında Yardım

fatihbey41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba

2 ay önce sıfır olarak astra j satın aldım.
ilk başlarda herşey çok güzeldi sıfır arabaya binme heyecanım vardı
ama artık iş yakıt konusuna geldi

sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum

lpg taktırdığımda aracın garantisinin bozulduğu söylendi garanti kapsamından neredeyse aracın tüm parçalarını çıkarıyorlarmış. motor, şanzuman ve elektrik/elektronik aksamları garantiden çıkıyor. bende aracı alırken 2 yıl daha garanti uzatmıştım.

dolayısı ile garanti olmadığı için herhangi bir lpg kitini takabilirim diye düşünüyorum kendimce
ama karar veremiyorum brc yi aradığımda biz yağlamalı sistemi önermiyoruz araca zarar veriyor gibi açıklamalar yaptılar, biz benzin püskürtme kiti kullanıyoruz diyorlar vede subaplara garanti vermiyorlar. yani bu sistemi kullanmlarındaki ama subapları korumak değilmidir ki.
birde bizim motorun diğer (z) motorlardan farkı sadece subaplarımıdır ki brc illa o dediğim lpg kitine garanti veriyor.

diyelimki lpg kitini taktırdım aracın garantisi bozuldu benim bakım zamanında servise gitmeme gerek kalıyormu acaba

şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Garantisi bozulan aracın serviste ne işi olacak ki. Ama şimdi öyle bir araç alsam lpg filan uğraşmam binerim gider o kadar güç o kadar tork hakkını vermek gerek.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağlamalı sistem hikaye. 60-70 bin km lerde supap problemi yaşayan arkadaş var. Düzgün montaj gerek. Ben BRC taktırdım memnunum 10 bin km oldu 6 ayda.

RAHİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzo motor garantisi veriyor 2 yıl 100.000 km. 3yıl 100.000km kadar da uzatabilirsiniz.ayrıca yağlamalı sistem o yağ değildir yağın yanma özelliği olur bu soğutma sıvısıdır ve yanmaz araç pistona yakıt çektiğinde hava ve gazla birlikte yanma odasında yanma esnasında koruma sağlar çalışma mantığı böyle faydalı olduğunu düşünüyorum ayrıca sıfır montajlarımızı hepsine mecbur takıyoruz.garanti konusun da aracın lpg tadilatı gören yerleri garanti dışı kalır onuda landirenzo olarak garanti kapsamına alınıyo zaten.

okii_00

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yi günler
landirenzo yağlama sistemli motor garantili tavsiye edebilirim %50 tasarruf çekiş kaybı olmaz her 10,000 km yaklaşık 2200 2500 tl arasında tasarruf sağlanabilir subap olayları eksi dönemdeki gibi kısa km de yaşanmıyor ve eskisi kadar sık değil araçlarımız daha uzun süre sorunsuz kullanılabiliyor teknik destek isterseniz konuyla ilgili yardımcı olabilirim bende opan lpg birimindeyim keyifli sürüşler diliyorum

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60-80 bin km sonra subap değişimi gerekecek. Maliyeti 1300 TL. Bundan kaçar yok. Tasarruf konusuna gelince benzin ile arasında % 40-50 fark var. LPG de kitden daha önemlisi işçilik ve kalibrasyondur. Her 10 bin kmde yaklaşık 2000 Tl yakıttan tasarrufun olur. İlk onbin LPG kitin parasını ikinci 10 bin subap parasını çıkarırsın yaklaşık olarak. Hesabını buna göre yap. Yılda 10 bin km den az yapıyorsan LPG işine hiç girme.