LPG Enjektör değişimi/tamiri

oastra16

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Astra J 1.6 115 bg aracımda landirenzo marka yağlamalı sistem lpg kullanıyorum. Uzun zamandır gaz enjektörlerinin birinde ses vardı. Son birkaç aydır yokuş yukarı devirli kullanımda 3000 devir sonrasında tekleme problemleri oluyor. Yakın zamanda da ikinci kez bobin değişimi yapıldı.

• Bobin arızasının bozuk lpg enjektöründen ya da kaçıran lpg regülatöründen kaynaklanma ihtimali var mıdır?
  • Orijinal enjektörü tamir kitleriyle tamir ettirmek mi yoksa aşağıdaki linkte satılan yan sanayi enjektör kullanmak mı daha iyi olur? Yenisi için 1500 lira istedikleri için değiştirmeyi düşünmüyorum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Astra J 1.6 115 bg aracımda landirenzo marka yağlamalı sistem lpg kullanıyorum. Uzun zamandır gaz enjektörlerinin birinde ses vardı. Son birkaç aydır yokuş yukarı devirli kullanımda 3000 devir sonrasında tekleme problemleri oluyor. Yakın zamanda da ikinci kez bobin değişimi yapıldı.

• Bobin arızasının bozuk lpg enjektöründen ya da kaçıran lpg regülatöründen kaynaklanma ihtimali var mıdır?
  • Orijinal enjektörü tamir kitleriyle tamir ettirmek mi yoksa aşağıdaki linkte satılan yan sanayi enjektör kullanmak mı daha iyi olur? Yenisi için 1500 lira istedikleri için değiştirmeyi düşünmüyorum.

Üstad gaz zaten bizim opellerin canını oluyor mutlak arıza lambası yanmaması lazım araçta ve mutlak bir tekleme tükleme gazda al ver varsa hemen çözüm yapılmalı ki motor içine zarar vermesin senin bozulan bobinin gaz yüzünden ama bobin değişirken mecbur bujide yenilenmelidir eski Buji kullanılmaz tamir kiti varsa iyi bir usta varsa yaptır yoksa mecbur üstad sıfır al yan sanayi bu landirenzo denen arkadaşa uymuyor malesef ve gaz enjektör konumlandırma yerin çok önemli

oastra16

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
bobin ile birlikte bujileri de orjinal gm ile yeniledim. Araçta bosch marka buji vardı. Birkaç yerde lpg için uyumlu olmadığı yazılıydı. Enjektörlerde motorun hemen üstünde montajlı. Nerede olması gerekir?

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba,

Aynı birebir aynı problemden bende yaşıyordum. Yılda 20.000 KM yapan biriyim, naçizane şöyle düşündüm 2 kez enjektörün tamir takımına yolda giderken AFR ayarına vs baktırdım yaptırdım. inanın yine hala aynı problemler yaşanıyor olunca 3. göz tekleme yapıyordu. Ben de komple benzinde kullanma kararı verdim. Muayene tarihine kadar sadece benzinde kullanacağım. Muayeneye girerken komple tesisatı söktürüp öyle bineceğim. Çok çektim ben LPG den hem siboptan hem EGR den Hem emmede ki kurumdan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bobin ile birlikte bujileri de orjinal gm ile yeniledim. Araçta bosch marka buji vardı. Birkaç yerde lpg için uyumlu olmadığı yazılıydı. Enjektörlerde motorun hemen üstünde montajlı. Nerede olması gerekir?
Resim atın bakayım regülatör resmini de atın buraya

oastra16

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Resim atın bakayım regülatör resmini de atın buraya

WhatsApp-Image-2021-09-02-at-15.57.50-1eb6ad74d98d828ca.jpg
WhatsApp-Image-2021-09-02-at-15.57.509fcd5310de9997b0.jpg
WhatsApp-Image-2021-09-02-at-15.57.49-1215baa9becf8d887.jpg
WhatsApp-Image-2021-09-02-at-15.57.496bce8b9895f6520d.jpg
WhatsApp-Image-2021-09-02-at-15.57.4813356e07669ad59b.jpg

oastra16

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Hocam merhaba,

Aynı birebir aynı problemden bende yaşıyordum. Yılda 20.000 KM yapan biriyim, naçizane şöyle düşündüm 2 kez enjektörün tamir takımına yolda giderken AFR ayarına vs baktırdım yaptırdım. inanın yine hala aynı problemler yaşanıyor olunca 3. göz tekleme yapıyordu. Ben de komple benzinde kullanma kararı verdim. Muayene tarihine kadar sadece benzinde kullanacağım. Muayeneye girerken komple tesisatı söktürüp öyle bineceğim. Çok çektim ben LPG den hem siboptan hem EGR den Hem emmede ki kurumdan.
Bu kadar sıkıntı ve masrafla uğraşınca gerçekten bir anlamı kalmıyor lpgnin.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gaz regülatörünün yerini seçemedim ama direk kalorifer peteğine yakın ve oldukça kısa borular olmalı ısıtma için ve enjektör borularını da biraz kisaltisan imkan varsa iyi olur sonrasında afr şart ve tekleme var ise enjektörü bir kaç yere sorun uygun hulursaniz sıfır yoksa mecbur tamir kiti kullanın landirenzo enjektör konusunda aşırı sıkıntılı nedense bozulan enjektör de genel olarak landirenzolar da çıkıyor çok gördüm gelen enjektör arızalı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu arada Balıkesirdesiniz sanırım inşaat emlakcılık bölge müdürlüğü varmış askeriyede