Lpg düğmesi sorunu

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Ustalar, Vectra GLS aracımda 7-8 aydır voltran sıralı lpg sistemi var. Dün akşamdan beri birşey farkettim, kontağı kapatmama rağmen LPG düğmesinin ışıkları yanmaya devam ediyor. Daha önce yoktu.

Dünden beri 4-5 kez test ettim. Hep açık kalmaya devam etti. Sadece birinde söndü. Sonra iki defa da çalışmada biraz gecikme oldu.

Sizce sorun ciddi midir? Pazar günü olduğundan bir yere gidip baktıramadım!
Fikirlerinizi merakla bekliyorum.
Saygılar...

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
5 dk felan değil, 30-40 dk sonra bile hala yanıyor. Ve aralıklı olarak bir uyarı sesi veriyor "bip bip" diye...
Cevaplar için teşekkürler.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz aldıktan sonra mı yaptı ???

Ustalar, Vectra GLS aracımda 7-8 aydır voltran sıralı lpg sistemi var. Dün akşamdan beri birşey farkettim, kontağı kapatmama rağmen LPG düğmesinin ışıkları yanmaya devam ediyor. Daha önce yoktu.

Dünden beri 4-5 kez test ettim. Hep açık kalmaya devam etti. Sadece birinde söndü. Sonra iki defa da çalışmada biraz gecikme oldu.

Sizce sorun ciddi midir? Pazar günü olduğundan bir yere gidip baktıramadım!
Fikirlerinizi merakla bekliyorum.
Saygılar...

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gaz aldıktan sonra mı yaptı ???

Siz sorunca düşündüm, cumartesi sabah 6-7 aydır her zaman aldığım yerden 30 YTL'lik gaz aldım. ardından 30 km'lik yol yaptım. o anda yoktu (Yansa farkederdim) Akşamında bu lamba sorununu farkettim! Hemen sonrasında yoktu yani!
İlginiz için teşekkürler.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şamandırada problem var, veya programdan ayarını yanlış yaptılar. tam dolu veya tam boş seviyesini programla ayarlıyorlar.

Bir miktar daz tükettikten sonra lambanız normale dönecektir. şamandıra ayarsızlık nedeniyle fazla gaz görüyor depoda. %20 emniyet payı olduğu için bu payı dikkate alıp uyarı veriyor.

sorun yok yani, bir daha servise gittiğinizde depoyu ayarlattırın.

Siz sorunca düşündüm, cumartesi sabah 6-7 aydır her zaman aldığım yerden 30 YTL'lik gaz aldım. ardından 30 km'lik yol yaptım. o anda yoktu (Yansa farkederdim) Akşamında bu lamba sorununu farkettim! Hemen sonrasında yoktu yani!
İlginiz için teşekkürler.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Sevgili prince, söylediğiniz aklıma yattı çünkü depoda gaz vardı zaten üstüne 30 YTL daha, ve benim tank küçük olduğu için sınırlarını da zorlamış olabiliriz.
Tekrar teşekkürler yardımınız için.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica ederim.aklınızda bulunsun, lpg alırkan Pompayı kestiği noktada bırakın (Depodan titreme sesi gelir) bunun üzeri emniyetli değil. Depoda %20 emniyet oayının kalması lazım...
gazı da akşamları veya hava soğukken almaya çalışın :) bu da işin hilesi.. :)

Sevgili prince, söylediğiniz aklıma yattı çünkü depoda gaz vardı zaten üstüne 30 YTL daha, ve benim tank küçük olduğu için sınırlarını da zorlamış olabiliriz.
Tekrar teşekkürler yardımınız için.

jackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç inşallah büyükj bi sorun yoktur