Lpg deponuz kaç litre alıyor?

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg deponuz kaç litre alıyor?

Şimdiye kadar 2 aracım oldu lpg li ve ikisinde de 60 lık tank kullandım bagajdan feragat ederek.. Çoluk çocuk uzun aile tatilleri olmadığı için hiç ihtiyaç duymuyordum bagaja.. Şimdi olsa kesinlikle yetmezdi bagaj :)

60 litrelik tank en fazla 52 litre gaz alıyordu... Montajı yapan usta akrabam ve şamandırayı çok iyi ayarlamış.. 52 litreyi geçince hemen durduruyor.. Nedeni ise sadece güvenlik amaçlı fazla basınca karşı korumak. Ayrıca mücahit senin tank ağzına kadar doluyorsa şamandıra da bir sorun olabilir mi? Kesinlikle pompacıların fazla basmasına izin vermeyin depodan tartartar diye ses çıkmasın lpg doldururken :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ray55 link' Alıntı:
gel mücahidim yanımıza aldıralın depo kapağının yanına:)

Bir dahaki İstanbul seferimde halledelim abi :)
MuratS link' Alıntı:
Şimdiye kadar 2 aracım oldu lpg li ve ikisinde de 60 lık tank kullandım bagajdan feragat ederek.. Çoluk çocuk uzun aile tatilleri olmadığı için hiç ihtiyaç duymuyordum bagaja.. Şimdi olsa kesinlikle yetmezdi bagaj :)

60 litrelik tank en fazla 52 litre gaz alıyordu... Montajı yapan usta akrabam ve şamandırayı çok iyi ayarlamış.. 52 litreyi geçince hemen durduruyor.. Nedeni ise sadece güvenlik amaçlı fazla basınca karşı korumak. Ayrıca mücahit senin tank ağzına kadar doluyorsa şamandıra da bir sorun olabilir mi? Kesinlikle pompacıların fazla basmasına izin vermeyin depodan tartartar diye ses çıkmasın lpg doldururken :)

Bilemiyorum kardeşim valla. Normalde hiç bakmam pompaya ama geçen dikkat ettim 32.200 yazıyordu :) tartartar etmeden çektiriyorum :) ve bence benzinlikten benzinliğe değişiyor bazıları fazla koymuş gibi yapabilirler. :)

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

kozlulum67 link' Alıntı:
Sizdede sedan vardi yanlis hatirlamiyosam. Peki bu 47 pik tanklar bagajda sisme yapiyomu yoksa sedanin stepne yerinde kamufule oluyomu; )
Bende sedan var evet. Depom simit. Kenarlarına köpük uyguladım. Çok iyi olmadı aslında, bagajım da baya bi yükseldi ama ne yapalım artık başka bir formül bulamadım....

kozlulum671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt:

sertas link' Alıntı:
Bende sedan var evet. Depom simit. Kenarlarına köpük uyguladım. Çok iyi olmadı aslında, bagajım da baya bi yükseldi ama ne yapalım artık başka bir formül bulamadım....
Hocam peki 47 litr yerine daha kucuk 35 lik kullansak yine yukseliyomu bagajimiz? Acikcasi ben kopuk kullanmak istemiyorum.zaten bagaj icin sedan aldim.ne kadar fazla yer o kadar iyi.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Bir dahaki İstanbul seferimde halledelim abi :)

kesinlikle sen gel yewterki..
bu arda senin simite bir bak istersen 32 lik olupda 32 litre almaz..
bir sorun var demektir:)
bakıma gideceksinya orada baktır istersen:)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ray55 link' Alıntı:
kesinlikle sen gel yewterki..
bu arda senin simite bir bak istersen 32 lik olupda 32 litre almaz..
bir sorun var demektir:)
bakıma gideceksinya orada baktır istersen:)
Bakım yarın abi, inşAllah baktıracağım :)

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt:

kozlulum67 link' Alıntı:
Hocam peki 47 litr yerine daha kucuk 35 lik kullansak yine yukseliyomu bagajimiz? Acikcasi ben kopuk kullanmak istemiyorum.zaten bagaj icin sedan aldim.ne kadar fazla yer o kadar iyi.
Ben 5cm lik dış cephe izolasyon köpüğü ile ancak dengeledim. Tam olarak emin olmamakla birlikte 35 lik kullansan da yükselir ama daha ince köpükle dengelersin diye düşünüyorum. Yinede küçük depoya sahip arkadaşlar net bilgi verebilirler. Tavsiyem küçük depo taktırman. Köpük yaptıktan sonra ben bagaj havuzu da aldım. Yalnız bagajım epey yükseldiği için havuzun kenarlarında boşlular kaldı. Bagaj az yükselseydi o boşluklar kalmayacaktı.stepneyide çıkarıp eve attım. Çakmaklıktan çalışan pompa aldım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence senin tüp olabilir:)
aç siniti bak istesen yaar orda:)
üretim yılı ve kaç lt olduğı kardeşim:)