Lpg den Benzine Geçme

SheqilOpel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun vardı götürdüm damla otogaza basınç az dediler yaptılar bidahada sorun cıkmadı

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg taktırdığım yere götürdüm.Laptopa bağladı.Ayarlarda sorun yok dedi.Sensörü iptal etti.Bir müddet böyle kullan dedi.Aracı benzina alıp çalıştırıp 1-2 km gittikten sonra gaza geçiyorum.4 gündür sorun yok.Unuturda gaza geçmeden benzinle devam edersem yandık.Araçta Voltran sıralı sitem var.Sensör değişimi bana kaça mal olur.

Son düzenleme:

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu problemden ötürü 4 ay sıkıntı yaşadım kendi aracımda. farklı farklı ustalar farklı farklı çözümler ürettiler ama işe yaramıyor. bunun çeşitli sebepleri oluyor ama öncelikli sebeplerinden ısı müşürü. aracın motor sıcaklığını yanlış algılaması sebebiyle araç lpg deyken aynı zamanda benzin atıyor. zengin karışımdan araba teklemeye başlayıp sonra benzine alıyor. araba ısındıktan sonra normale döner. ancak ısındıktan sonra araç sabit gazda silkeleme yapıyorsa birihtimal ateşleme bobini düşünülebiliyor. veya gazdan ayağımızı çektiğimizde 2.5 devirin altına düştüğünde araç yolda yığılma-kasılma yapıyorsa egr valfleri veya boğazıdır.
basınç az veya lpg beyni tam ısınmadan lpg ye geçiyor deyip ayar yapar ustalar genelde. ancak bunu anlamanın en iyi yolu aracın üzerinde lpg girişlerini ayırıp o şekilde kullanmak kısa bi süre. lpg yi kapatıp benzinde bile kullanılsa araç anlaşılmıyor.