Lpg de ariza lambasi yaniyor yardim!

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ayarını düzgün yapılmadığı zaman araç zengin veya fakirde kalır bunu da oksijen sensörü aracılıyla anlayıp arıza ışığı yakar... eğer benzinde ışık yanmıyorsa sorun oksijen sensöründe değildir ve temizletmenize gerek yoktur... lpgcinize gidip yeniden ayar yaptırmanız sorununuzu çözecektir...

muratakkin32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörünü değiştireceksin. Egzosta giden sonra tekrar ayar çektir. 1 yil boyunca lamba yanmayacak ama sonra tekrar yanacak malesef bu iş böyle.

usuruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 3 yılldır LPG kullanıyorum sorunum yoktu. gecen fazla gazdan şamandıra takıldı onun için servise girdim. o güden sonra arıza ışığı sönmedi. ayar yapıldı versiyon değiştilirdi sönmedi. en son sensörden dendi. biraz fazlada yakmaya başladı. sonra aygaz katkısının filitreleri tıkadığı duyunca ve ben 30000 km yaptığım halde değiştirmediğimden doalyı bakım yaptırdım. filitreler değişti benzin ve gaz katkısı yapıldı şimdi sorun çözüldü. 10000 de bir filitrelere baktırmak gerekiyormuş vede aygaz yağ katkısından dolayı çabuk tıkıyormuş aklınızda olsun

haakan35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg

91 vectra lpgde normal rolantıde calısırken benzıne gecırdıgımı rolantı dusuyor 700-600 lere sonrada stop moduna gecıyor.Daha oncede yapmıstı gaz karbüratörde temızlık yapınca duzelme olmustu 6 ay once.B hep devam edermı yoksa kullanımla alakalı bır yanlıslık mı yapıyorum

ilyasDolgn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra bertone 1.6 'm var arıza lambası yanınca tekliyor. ve bu arıza lpg taktıktan sonra oluştu. ecu arızalı dediler yazılım yaparak duzeltebilir mym? yoksa ecu mu almam gerekir. yenisi 1500 ve bn ogrenciyim o kadar veremem. bi de lpg de iken stop ediyor. araba soguduktan sonra çalışıyo ancak. marş basıyo ama araba çlşmıyor. lutfen yardm edin

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra bertone 1.6 'm var arıza lambası yanınca tekliyor. ve bu arıza lpg taktıktan sonra oluştu. ecu arızalı dediler yazılım yaparak duzeltebilir mym? yoksa ecu mu almam gerekir. yenisi 1500 ve bn ogrenciyim o kadar veremem. bi de lpg de iken stop ediyor. araba soguduktan sonra çalışıyo ancak. marş basıyo ama araba çlşmıyor. lutfen yardm edin

ateşlemede bi arıza olabilir...

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendde olmuştu kalibrasyon yaptı sonra düzeldi bidahada yanmadı bikere yandı ama çok soğuktu hava söndü hemen gitti

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya pardonda 1500 ecuya verene kadar. komple başka bi kit takıtr garantili. 2 yıl rahat edersin bence. çok ciddiyim. 1500 ensan ecu su mu satıyorlar bi sorsaydın....

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin ağrıza ışığı yakması tamamen kötü programlanmadan olur. yakıt karışımı iyi ayarlanmazsa oksijen sensörü bi terslik olduğunu anlar ve ışığı yakar.