lpg de aracınız ne kadar yakıyor

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ankaradaki shell ve diğer markların çoğunda 1,78 tl.milangazda 1,60 ve 1,61..hürgazda 1,67:):)

swordfish

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son güncel yakıt değeri şehir dışı 97 vectra 2.0 16v

45 lt lpg (1.84 lt fiyatı) ..... 614 km

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birdaha tuplu arabaya bınmem arkadaş. simit tank dışında tank kullanmam ben. menzil de haliyle tank kucuk olunca çok kısa oluyor. 300 km de depo bitiyor. 30-32 litre gaz alıyorum. 21 kuruş cıvarı yakıyorum benzın harıç. benzini zaten yakmıyorum yolda cunku gaza geçmeden ılerlemıyorum

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu burası olmayabilir ancak LPG sistemini değiştireceğim . Fakat 1 hafta sonra tayin sebebi ile 1000 KM mesafedeki Ankara ya gideceğim. Öğrenmek istediğim benzinde otobanda bu mesafe ne kadar yakar yani bu yol benzinli bana kaça mal olur LPG ile arasında ne kadar fark oluşur ? Çünkü sistemi Ankara da taktırmak servis açısından mantıklı gibi geliyor bulunduğum yer Mardin ne dersiniz ?

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu burası olmayabilir ancak LPG sistemini değiştireceğim . Fakat 1 hafta sonra tayin sebebi ile 1000 KM mesafedeki Ankara ya gideceğim. Öğrenmek istediğim benzinde otobanda bu mesafe ne kadar yakar yani bu yol benzinli bana kaça mal olur LPG ile arasında ne kadar fark oluşur ? Çünkü sistemi Ankara da taktırmak servis açısından mantıklı gibi geliyor bulunduğum yer Mardin ne dersiniz ?

lpg en az %40 tasarruf saglıyor burdan hesabı cıkartırsın zaten

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sarfıyat

lpg de şamandıra sorunum vardı sonunda fırsat bulup aracı göturdum garantiden degiştirdiler.artık bıkmıstım 20 25 tl lık gaz almaktan bır turlu tam dolduramıyordum. ve her dolum esnasında hava ya para oduyordum
biggrin.gif
40 lık depo 41 42 lt alıyor gorunuyordu.
samandıradan sonra 20 tl lık gaz aldım ve tam tamına 94 km de benzine gectı ancak benzıne gecınce manuel olarak tekrar gaza gecırdım ve 4 km daha gıttı. toplamda 98 km yaptı.hesaba vurursak 0,204 kurusa tekabul edıyor.tamamı sehır ıcı maltepe-kartal-goztepe hastane,arasında yaptık bu km yı.tabı bu sarfıyata benzın dahıl degıl.arac lpg takılırken yapılan kalıbrasyonla yaptı usta ya ayar yapalım dıye daha oncede ısrarcı olmustum 1000 km den sonra kontrola gıttıgımde ayar yapılmadı usta ısının ehlı bır defada bu ayarı yaptı.
bırde 10000 km bakacak ayarlara yanı 1 sene sonra
biggrin.gif

1.6 ya gore tum arkadaslar bu degerlerın sehır ıcıne gore ıyı oldugunu belırtıyor