LPG de aracın geç marş alması

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun 2002 Volvo aracımdada var ben çareyi arabayı stop etmeden önce bir 15-20 sn bekleyerek çözdüm.Şimdi sabahları tek marşta çalışıyor.

ersanayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafama bi şey takıldı.LPG sistemlerinde gaz kesici diye bir parça yokmu.Bu parçanın sistemi devre dışı bıraktığımızda LPG tankından gelen gazı kesmesi gerekmezmi.Gaz kesici gazı kesiyor ise enjektörlerin işemesmesi gerekir herhalde.

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da aynı problem var. lpg iptal edilince anında çalışıyor fakat lpg devrede olunca zor marş alıyor. sorun enjektör kaynaklı sanırım.
farklı kitler için farklı enjektör kullanılır mı?

ersanayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kafama bi şey takıldı.lpg sistemlerinde gaz kesici diye bir parça yokmu.bu parçanın sistemi devre dışı bıraktığımızda lpg tankından gelen gazı kesmesi gerekmezmi.gaz kesici gazı kesiyor ise enjektörlerin işemesmesi gerekir herhalde.

dün servise gittim.sistemi kontrol ettikten sonra bariz bir sorunla karşılaşmadık.usta elektro valften şüphelendi.parçayı değıiştirdi.şimdilik sorun çözüldü gibi gözüküyor.

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustanizin da dedigi gibi muhtemelen selenoid valf kaciriyordur, aksi halde lpg selenoid valfin ilerisine gecemezdi..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafama bi şey takıldı.LPG sistemlerinde gaz kesici diye bir parça yokmu.Bu parçanın sistemi devre dışı bıraktığımızda LPG tankından gelen gazı kesmesi gerekmezmi.Gaz kesici gazı kesiyor ise enjektörlerin işemesmesi gerekir herhalde.

o parça depodan gazın çıkışını engelliyor, peki ya depodan enjektörlere kadar gelen boruda kalan gaz ne olacak :D

Turbo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç benzinde tek marş çalışıyor. lpg de ise motor soguksa tek marşta çalışıyor. fakat
araçla gezdikten sonra motor ısınınca lpg de hemen marş almıyor benzine alınca tek marş alıyor. araç karbüratörlü.