LPG beyni aküyü bitiriyor du

occ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar; akü boşalması sorunum bir süre daha devam etti. Daha sonra akünün + ucuna bağlı kabloların her birini ayırıp tek tek ölçü aleti ile ölçtüm. sonuçta akü boşalması sorumlusunun LPG beyni olduğunu tespit ettim. Arabayı stop ettikten sonrada beyin elektrik çekmeye devam ediyor(0,15). LPG nin direk akü bağlantısını kesip benzin pompasının rölesine taktım. Şİmdi motor stop halinde değer 0,05. kontağı açınca benzin pompasına ve LPG beynine ceryan geliyor bir sorun kalmadı. Ayrıca, LPG nin direk ceryanınnı kesmenin LPG programını silermi diye bir kuşkum vardı oda olmadı. Diğer bir husus da, klimayı açınca akü boşalmasının sebebine gelince Şarz dinamosunun üretmiş olduğ akım 13 V tu. klima devreye girince yetiştiremiyor ve aküden kullanıyormuş. Yeni şarz dinamosu aldım bir sorunum kalmadı. sizlerle paylaşmak istedim. Yardımlarınız için herkese teşekkürler

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkilerde öyle bağlı galiba. en kısa zamanda bende bi kontrol edeyim.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg beyinlerinin çoğunun içinde pil vardır ve elektrik gelmediği zaman kendilerini sıfırlamazlar...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpglı arabalar ıcın daha yuksek amperlı aku tavsıye edıyorlar.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay abi yaptığın olay çok pratik.En yakın zamanda bende tesisata baktırıp benzin pompasına bağlıcam...