LPG Bakımı Hakkında

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabam yaklaşık 1.5 yıldır bende şuana kadar hiç lpg bakımı yaptırmadım.Benden öncede nezaman yapıldı bilmiyorum.Ankarada pazar günü açık olan tavsiye edebileceğiniz yer varmıdır.Filtre değişecek gaz kaçağı varmı onuda kontrol ettireceğim.Birde bunların dışında yapmam gereken birşey varmıdır.Şimdiden cevaplarınıza teşekkür ederim.

Not:Araçta BRC kit var aldığımda öyleydi.Bunun tankı atiker regülatörde atiker.Hadi tank olabilirde regülatörün BRC olması gerekmezmiydi.Ama şuana kadar hiç sorun çıkarmadı fazla kurcalatmak istemiyorum.Ayarıda güzel.Sarfiyatta iyi.Yani BRC-Atiker ortak yapımı:).Nolmalmi bu durum.Sevgi ve saygılarımla

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker-BRC ortak yapımı diye birşey ilk kez duyuyorum , öyle birşey olamaz olsaydı VW-OPEL ortak araba üretirdi , bi araçta ya BRC olur ya Atiker , bende mesela BRC var . Ayrıyetten 1,5 yıl çok uzun bir zaman zarfı 1,5 yılda belki 3 defa tüpün bakıma girmesi gerekirdi , tabi ne kadar aracı kullanıyorsunuz onu bilemem ama rutin olarak kullanıyorsanız bakım için çok geç kalmışsınız bence pazartesi ilk iş aracınızı bakıma götürün

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker-BRC ortak yapımı diye birşey ilk kez duyuyorum , öyle birşey olamaz olsaydı VW-OPEL ortak araba üretirdi , bi araçta ya BRC olur ya Atiker , bende mesela BRC var . Ayrıyetten 1,5 yıl çok uzun bir zaman zarfı 1,5 yılda belki 3 defa tüpün bakıma girmesi gerekirdi , tabi ne kadar aracı kullanıyorsunuz onu bilemem ama rutin olarak kullanıyorsanız bakım için çok geç kalmışsınız bence pazartesi ilk iş aracınızı bakıma götürün

Doğru tabiki.Tank atiker olabilir onu biliyorum.Yani başka marka kit olupda atiker yada başka marka tank olabiliyor.Ama BRC kit sonuçta bunun regülatörde BRC olması gerekmezmiydi.Garip geldi bana.Belki daha önceden BRC regülatör vardı.Önceki sahipleri bozulduğu içinmi atiker taktırdı.Birde fazla kullanmıyoruz.Ama yinede dediğiniz gibi geç kaldık.Hiç sıkıntı çıkarmadı yine bu haliyle.Regülatörü söküp BRC taktırmaya gerek varmı.Birde masraf olacak

Ankaradaki arkadaşlar hafta içi işten fırsat balamayabilirim.O yüzden pazar açık olan bildiğiniz iyi bir yer arıyorum

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu güncel arkadaşlar.
Yarın yada bisonraki pazar götüreceğim.O yüzden ankarada gideceğim yer için tavsiye istiyorum.Dediğim gibi hafta içi zor benim için.Varmıdır bilgisi olan

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Cumartesi deneyin şansınızı, memnunsanız sakın ayar falan yaptırmayın. Lpg muayeneden geçmemiştir depo üretim tarihinden vs. Depo değişmiştir, aynı yerde regulatör de değişmiştir. Sorun yoksa kurcalamayın, sadece filtre değişin devam edin.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi deneyin şansınızı, memnunsanız sakın ayar falan yaptırmayın. Lpg muayeneden geçmemiştir depo üretim tarihinden vs. Depo değişmiştir, aynı yerde regulatör de değişmiştir. Sorun yoksa kurcalamayın, sadece filtre değişin devam edin.

Emre bey depo tarihi 2006 ayrıca arabayı aldığımda eski sahibi evraklarıda verdi lpg montajıda 2006 yazıyodu.Kit BRC olarak geçiyo imzalı evrakta BRC logosuda var.Tankda ise atiker yazıyo kağıtta.Değişmemiş tank.Zaten sorun buda değil olabilir çünkü tanklarda birçok firma yerli marka koyuyor.Ama gelgelelim regülatörü çözemedim o niye atiker.Belki ilk takılan bozuldu sonrada atikerle değişti dediğiniz gibi.Uyumsuzluk olsa sistemde sorun çıkardı.Sizinde dediğiniz gibi filtre değiştirip.Gaz kaçak konntrolü yapıcam yeter.fazla kurcalamamak lazım.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
regülatör dediğiniz şey vaporizatör galiba.Benim sistemde milano bu aralar vaporizatör su kaçırmaya başladı orginalini bulamıyorum burda, onun yerine atikerinki olur dediler ne derece doğru tam emin değilim ama doğruysa sizinkiside bu yüzden değişmiş olabilir.Zaten atiker ve brc nin tankları türkiyede üretiliyor arkdaşın teki brc kitin bazı parçalarının üretildiği fabrikada çalıştığını söylemişti tank olabilir bu fabrika ama emin değilim.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRCninki arıza yapmıştır atiker ucuz diye onu taktırmıştır :) İthal edilen kitlere depo dahil olmaz nakliye masrafı saçma olduğu ve elektronik olarak bir işlevi olmadığı için heryer yerli depo kullanır. Sonuçta yerli depolarda gvenlik standartlarını sağlıyor.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vaporizatör mü bilmiyorum.Su borularıda bağlı.Olabilir belki.Muhtemelen dediğiniz gibi arıza oldu değişti.Zaten deponun şamandırada BRC

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada Pazar günü açık yer buldum.Filtreyi değiştirdiler.Birde başka yerdede gaz kaçağı kontrolu yaptırdım.Cihazla sızıntı varmı diye bakıldı.Sorun yok şuan bakalım

Cevap veren yorum yazan arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.