lpg astraların üst kapak contalarını yakarmı

erdali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg astraların üst kapak contalarını sık sık yakarmı 2 defa geldi başıma usta lpgli arabalarda oluyor dayanmıyor dedi.son olarak 2milyar masraf açtı sözde kar ettik üst kapak yandı .satayımda dizelli alayım diyorum.arabamıda seviyorum vedada edemiyorum):::vergi az çekişi güzel bilmem:sorry:

rebel_police

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa duyuyorum...lpgnın çoğu şeye zararı oldugunu okumuştum ama boylesınıde ılk defa duyuyorum...

senin ya fan müşüründe sorun var fanın geç açılııyor, ozellıkle yazın geç çalışan fanlar yuzunden motor daha fazla dayanamaz duman çıkartır üst kapak contası yanar...ya radyatöründe kaçak var ya hararet müşüründe sorun var...

şu an için başka birşey gelmıyor aklıma...bu dedıklerım sağlam mı..görevlerini tam zamanında yapıyormuymuş- direk suçu lpgye bulmadan ustana bı sorsaydın...

erdali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağlam

gösterge ibre ortayı bile geçmez.radyötör değişti fan çalışıyor.istanbul çamlıca tepesinde kaldım. yolda perişan oldum.birde ustalar yolda kalanlardan dek getirip çok para alıyorlar 2500 den 2000 zorla indi.allah kimseyi yolda bırakmasın.galiba en ii si dizel kampanyalar var.işallah allah nasip etsin.herkese arızasız günler lpg de akıl işi değil heralde

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok LPG li araç kullanan var forum içerisinde, benim bildiğim kadarıyla conta yakma problemi hararetten kaynaklanıyor, yanlış anlamayın silindir içerisindeki hararetten bahsetmiyorum, motor bloğunun hararetinden bahsediyorum. lpg nin silindir içerisinde yarattığı hararet benzine göre daha fazla diye biliyorum ama bu motor bloğunun yüksek hararete çıkartıcak düzeyde bile olsa soğutma sisteminin bunun önüne geçebilmesi beklenir.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
lpg aracı daha hararetli çalıştırıyor demişti ustam. yani normalden daha hararetli çalışıp motora daha ve üst kapağa daha fazla zararı oluyormuş.

yani doğru. lpg üst kapak direkt olarak yakmaz belki ama katkısı büyük olur.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor conta yakana kadar hiç gözünüz hararet ibresine ilişmedi mi _?
mutlaka 90 ı geçmesi gerek..zaten 90 derece civarı fan açar,açmadı mı_? soğutma sisteminde de sıkıntı olabilir..lpg silindir içinde patladığında benzinden daha yüksek bi sıcaklığa ulaşılır ama,hararet yapıp conta yakmaması gerek..konu ilginç gerçekten,merakla takip ediyorum..

recayi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa sizden duydum lpg kapak contası yakmasına vesile olsun sen en iyisi ustanı değiştir arabanı değiştireceğine

m_cevik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsedilen motor kapağı conta tam olarak neresi :D cehaletimi maruz görün 1.6 twinport lpg li astram varda,merak ettim şimdi :D

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Yakmaz. Başka bir sorun vardır. Kesinlikle başka bir sorun. Motor soğutmasının yetersiz kaldığı, cherry ve bazı lada modelleri dışında zorlamada hararet dahi yapmaz.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kesinlikle üst kapak contası yakma ve subap eritme problemi çoğu LPG li opelde var (izmirdeki yetkili ve özel opel servislerinden aldığım bilgi). memnuniyet LPG sisteminin takıldığı ilk 20-30 bin km de oluyor. sonrası masraf masraf, yanlış anlamayın eski aracımda yaşadığım problemleri yazdım.