Loeb mü,Schumacher mi?

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Formula 1’in ve Dünya Ralli tarihinin 2 en başarılı sürücüsü olan Sebastien Loeb ve Michael Schumacher bu seneki Şampiyonlar Şampiyonası'ndakafa kafaya rakabet edecekler. Geçen yılın yarışlarını kaçırdıktan sonra Loeb, Londra Wembley Stadyumu’nun içine yapılan ve 2008 sezonun son yarışı olacak olan motor sporlarının en başarılı isimlerinin kıyasıya rekabet edeceği pistte yer alacağını bir kere daha söyledi.
loebschumgm5.jpg

14 Aralık’ta yapılmasına karar verilen bu seneki yarış 2 ayrı etaptan oluşacak: Şampiyon Uluslar Kupası (The ROC Nations Cup) ve Şampiyonlar Yarışı...

Her yarış sürücülerin birbirleriyle başabaş eleme usulüyle yarışmasını ön görürken sadece yeteneğin ön plana çıkabilmesi için bütün yarışmacılar aynı ekipmanı kullancak.
2002’den 2006’ya kadar her sene Şampiyonlar Yarışının finallerine kalan 2003 ve 2005’in “Şampiyonların Şampiyonu” ünvanını kazanan Loeb, bu senenin favori isimlerinden bir tanesi. Şampiyon Uluslar Kupasında Loeb, son olarak kendi evlerindeki Stade de France’da 2004’te kazandıkları başarıyı perçinlemek isteyen Fransızların sıra başı olarak yarışacak. Loeb’in takım arkadaşıysa daha sonraki bir tarihte belirlenecek. Her ne kadar Loeb Şampiyonlar Yarışında Schumacher’den daha başarılı olduysa da, 2004’te kafa kafaya yarıştıklarında birinci olan Schumacher olmuştu.
“Şampiyonlar Yarışına tekrar katılmaktan dolayı çok mutluyum, bu benim gerçekten keyif aldığım bir yarış” diyen Loeb geçen sene yarıştan hemen önce doğan kızı Valentine ile çok meşgul olduğundan yarışa katılamadığını, fakat bu sene 2004’de olduğu gibi Schumacher’e karşı yarışmanın oldukça heyecanlı olduğunu söyledi. Schumacher’le oldukça yakın oturduklarını ancak birbirlerini nadiren gördüklerini ve son kez karşı karşıya gelişlerinin motorsiklet pistinde olduğunu belirten, Loeb “Motor pistinde Michael benden bir parça daha hızlıydı bu yüzden Şampiyonlar Yarışında aynı donanımlı araçlarda bunun acısını çıkarmayı planlıyorum” dedi.
IMP Organizatörler Başkanı Fredrik Johnsson, Loeb’in geri dönüşünden dolayı duyduğu sevinci “Bir sene kaçırdıktan sonra Sebastien’nin Şampiyonlar Yarışına geri döndüğünü görmek gerçekten harika. Bu sene Dünya Rallisinin ve F1’in 2 en başarılı sürücüsünü wembley’de yarışırken seyredebileceğiz” sözleriyle açıkladı.
Haber : Banu Paksoy - RalliTürk Editörü

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın oversteerdense understeere yakalanmasını yeğleyen sapık bir pilot olan Schumacher derim başka bişey demem.

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın oversteerdense understeere yakalanmasını yeğleyen sapık bir pilot olan Schumacher derim başka bişey demem.

oversteerdense understeere nedemek..Cahilliğime ver...:rolleyes:

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım saol.Ama Löeb bunu hep yapmıyormu zatenn...Bence Löeb..O hızla daracık ve bozuk yollarda insan üstü dikkat ve refleks gerekir diye düşünüyorum....Bunu yapabildiği için.. Daima Löeb diyorum..Başka bir rallici olsaydı onu secerdimm..

gsi_onur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle löeb ..... adam yeni bir tarz yarattı

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nerde ve neyle yarışıyo bunlar yaw benim haberim neden yok bundan(daima msc

azizwxaziz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede loeb.ralli pilotluğu olağanüstü tecrübe dikkat gerektiriyor bence.birde rahmetli.mc rea vardı.hastaydım o adamın stiline.ralli pilotluğu kelle koltukta bir meslek.ama efsane mcrea helikopter kazasında öldü.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forza schumi..