leş gibi-------acil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence İlle Yikatcam Dİyosan Atesleme Sİstemİnİ Sudan Koruyabİlmek İÇİn İİce Naylon Tarzi BİŞeyle Sar.kirmizi Kapaginida Posetle Kİ Bujİlerİn Oldugu Yere Su Gİtmesİn Gerİsİne BİŞey Olmuyo Ben Her Ay Yikiyorum:)

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
servis ii opisde 30 ytl yikatmistim 1 sene once fln

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ha bide 30 ytl veriyon arabnin icini disini fln da tabii

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki yani zift gibi olmuş yağ 260 bin km nin tortusu hiç motor yıkatmadık

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A için bişey diyemeyecem de yeni arabalarda bişey olmuyo çatır çatır yıkıyolar iyi yalıtım yapmışlar motora Astra yı da yıkatmıştık bişey olmamıştı

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
JOCCO' Alıntı:
Riskli bir iştir motor temizliği. Mümkünse yıkatmadan önce bir arıza olması durumunda zararının karşılanacağına dair söz al ve kesinlikle düzgün bir yerde yaptır...
+98765 :good:

VSS-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avrupa bulusmalarında o resimlere bakıyorsunuz, hepsindede tertemiz motorlar - nasıl oluyor bu is? Nedense cogumuz motor yıkatmaktan korkuyor, en yanlısı da bu! Bazı motorda bölümler elle yıkansa bile cıkmaz. Onun icin basınclı su püskürtülmesi gerekmektedir, onuda uzaktan tutacaksın ve direkt olarak elektrikli distribüterlere ve kutulara, beyne sıkmayacaksın, hadi oralara su deyse bile yagmur suyu degmis gibi olcak, o da bir sey yapmaz. Motor, yani arabanın kalbi, neden pis yerde islem görsün? OPEL Firmasının tamir kitabında verdigi ögüt; Injektörlü arabalarda kablo ucların kirli ve korosyonlu olursa, enjeksyonun atesleme ve islem sistemi cökertebilir - cünki pislik, kuru kir, elektrik akımını zorluyor ve düsürüyor. Yani pislik, temizlememek bir gün arabayı yolda bırakabilir - temizlik hicbir zaman bosuna degildir, kaportayı bile yıkasan ufak tozlar cilayı cizmesin diye ve arabanın pasını önlemek icindir - cünki camur, pislik hep nemli kalır, basınclı su ise onları köselerinden atar...

mafia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torsion' Alıntı:
mafya kardeşim sağol bilkentte falan mı okuyosun. ama değer ya ben sfi ışıltısı istiyorum en iyisi gaz alacam sonra biraz bekleyecem. sonaxın temizlik fısfısından alıp sensor harıcı yerlere sıkacam sonra bekleyıp bıraz cuppadanak tazzıklı suyun altına

yok kardeş, bilkent'de çalışıyorum. okul biteli epey oldu çok şükür :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...