led li devre kurucam önce göstergelere

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar göstergelere beyaz led kullanıcam,paralel bağlıcam ama sizce her led için bi direnç mi kullanayım,yoksa sdce ana akıma bi direnç mi? bide bişey var lehim makinesini kullanırken kimi ilk önce kalay erit makine ucunda dio,kimi pasta kullanma kimi kullan dio siz nedersiniz yardımlarınız bnm için çok önemli şimdiden teşekkrler

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaş senin meslek ne bu işlerle daha önce uğraştınmı bu konuda bilgiye sahipmisin !!! lehim yaparken pasta kullanma lehim alanını temizleme açısından kullanılır, seri bağlı 3 led 1 direnç 12 v daha sağlıklı olur!

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işim odtu de öğrencilik,elektikte elimden gayet gelir,basit bi led devresi gayet kurabilirim.herkesde yapıo zaten,sadece şu ana kdar lehim yapmadım okadar.seri bağlıyarak hem led leri daha sönük hemde bi led yanarsa hepsi gider,her dakika göstergeyi açamam dimi???

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca evet bilgim var ve şuana kadar arabaya bi devre kurmasam da çocukluğum elektrik malzemeleriyle uğraşmakla geçti

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bak o dediğin doğru seri kısmını atlamışım haklısın paralel olursa daha verimli olur tam yol ileri yaparken fotolada burdada yapmak isteyen arkadaşlara bilgi olsun lehim yapmanın da bi zorluğu yok zati malzemeyi(led veya direnci )çok fazla ısıtmadıktan sonra bi sorun olmaz e zaten alt yapında varmış daha ne duruyorsun hadi :) :D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
göstergeye devre kurmana gerek yokkii zaten öyle ayarlaman lazımmkıı dırenclerı led ampuller kesmesın 14,4 v volt gelıyo bılgıne bence orjınal ampulunu sok kadranın soktugun ampulun yerıne beyaz ledlı park ampullerı var ustunde telefon ledıı var onlardan koyy kadranın arkasında ampul yuvasına ıkı voltaş gelen ayaklara ıkı kablo lefımle lede duyunu ona lefımle koy sonra ona sıcak sılıkon erıtt ustune ampulun yerınden cıkmasın taş gıbı olsun ıstıdegın zamanda orjınala cevırırsın

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burak abınınkı gayet mantıklı geldı bana :rolleyes:

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet iyi fikir,olabilir gerçekten,30 derece led olsun dimi?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
superflux en geniş açılı led senin işini görür.

sanırım senin aractaki göstergeyle bizdeki aynı

malsef öle bi yapısı varki bol led kullanman gerekiyor.

bir arkdas yapmıstı 100-130 arası çok sönük yanıyodu.

bu iş aceleyede gelmez aracı kullanmayaacgın bi gün söküp çıakrıp yavas yavas sakince yapıcaksın

led kolay kolay yanan bi ürün değil

gösterge içindede ahtırlamıyorum ama diyelim 5 ampul var her birinden bi kablo çeksen

3 voltluk 4 led baglayabilirsin toplamda 20 led eder.

kaç ampul oldugnu bilsem daha net bi hesap ypardk

http://www.isikled.com/index.php?do=catalog/product&pid=9 bunlar gösterge içine sıgsa en rahatı bu olur

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en geniş açılı mı alıcam???hiç bilmiodum bnde tam tersi sanıodum