Led far ampulu yanma ve montaj sorunu [Astra H 2008]

AstraFR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir problem oldu vectra c aracimda h7 beyaz led ampul taktigim zaman far kontak kapali konumda arac kilitli iken bile flas gibi 3-4 saniyede bir yanip sonuyor bir kac kisiye sordugumdada ariza gidericilerden bahsettiler bunlardan takmam halinde bu sorunun ortadan kalkacagini ifade ettiler belki bir faydasi olur arkadaslara

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
röle daha sağlıklı olur

bilal.unal2@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12 model Opel astra h aracım var. Kısa ve sislerde xenon var. Her muayenede sök tak yapmaktan bıktım. Son muayenede elektrikçim led tak dedi parası önemli değil tak dedim maalesef yukarda arkadaşların yaşadığı sorunu aynı şekilde bende yaşadım. Bu opelin bukadar teferruatlı olması biraz can sıkıcı. Arkadaşta golf 7 var adam 93 doğana takar gibi aldı taktı cuk diye oturdu ne arıza ne yanmama gibi bi sorun çıkardı. Bu opeller windows gibi herbi şeye zonk zonk ses çıkarmasada ekranda uyarı görmekten bıktım valla.

bilal.unal2@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birgün dedim kış lastiğini ayrı yaz lastiğini ayrı jant yapayım. Yav tam bir psikopat bu h kasa. Jant bijon aralığı tam muamma. Heryerde arama yapıyorum 5x110 çıkan sadece orijinal jant ve hiç hoş olmayan jantlar çıkıyor. Dedim bi vossen atayım. Yok... yok oğlu yok... h pişmanlıktır. Cim diyede bir derdi var. Onuda anlatsam roman olur....

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu led farlı arabalar karşıma gelince ciddi anlamda rahatsız oluyorum. Umarım şu sevdanızdan vazgeçersiniz. Eğer cidden seviyorsanız mercekli xenon falan yapın hem önünüzü daha iyi görürsünüz hem de başka insanların gözlerini yormazsınız. Bazıları var ki kaza bile yaptırır karşıdan gelene... Biraz saygı.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu led farlı arabalar karşıma gelince ciddi anlamda rahatsız oluyorum. Umarım şu sevdanızdan vazgeçersiniz. Eğer cidden seviyorsanız mercekli xenon falan yapın hem önünüzü daha iyi görürsünüz hem de başka insanların gözlerini yormazsınız. Bazıları var ki kaza bile yaptırır karşıdan gelene... Biraz saygı.

Kesinlikle katılıyorum. Sonradan takılan xenon ve ledlerin yağışlı havalarda ne kadar performans verdiği de tartışılır zaten.

bülent3455

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
paralel direnç ile çözülebilir.50watt 8 ohm aliminyum direnç alıp paralel baglamanız gerekiyor.oluşacak ısıyıda düzgünce dağıtabilmek için direncide şaseye sabitlemeniz gerekir.
merhaba aynı sorun benim aracımda da var direnç bağlandı fakat yine arada sırada kendi kendine kapanıyor ve ilk açtığımda bazen yanıyor bazen yanmıyor bunun sebebi nedir acaba

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
merhaba aynı sorun benim aracımda da var direnç bağlandı fakat yine arada sırada kendi kendine kapanıyor ve ilk açtığımda bazen yanıyor bazen yanmıyor bunun sebebi nedir acaba
Olmaz astra h da direnç atarsanız body beyni yanabilir zaten her türlü arıza cihazında arıza kodu yakar direnç atmayın bence kullanmayın beyaz kullanmak istiyrmorsaniz philipsin beyaz ampulleri onlardan kullanın bu led her türlüsünü denedim araba da abs lambasında airbag kadar yaktı dirençli olay diğer sistemleri bozabiliyor

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların söylediğine ek, bazıları Led farlar opellerde genel anlamda arıza ışığı ve arıza verebiliyor, bu yüzden modülde yanında satın almak gerekiyor o yüzden bu tarz şeyler satın alırken dikkatle okuyup satın alın. Bende çok sık alışveriş yapıyorum şuana kadar bir sorun yaşamadım

Kusursuztekrar

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınızın uec beyni kontrol ediyor . Kaç wattlık led aldınız bilmiyorum ama 35w/adet ise aşağıdaki aşamalar ile dirençsiz çözersiniz .

1. Araç Tech2 ye bağlanır
2. Gövde den UEC seçilir
3. Programlamaya girilir
4. Değişken Konfigürasyon Programlamaya girilir
5. Aydınlatma bölümü AHL yada AFL seçilir .

Bu sayede aracınızın konfor kontrol kısmı artık 55watt değil 35watt üstünden ölçüm yapar ve ampül kapanmaz .

Ancak önemlş olan ledleriniz kaç Watt bazen Çinli abiler 20wattlık satıyor onlarda bu işlem işe yaramaz .

Kolay gelsin ;)
Üstadım kıymetli bilgilerin için çok teşekkür ederim. Bunu yaptırabileceğim usta önerebilirseniz çok sevinirim