Lcd Dvd Tv İzleme Sorunsalı

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende zaten şöför seyir halindeyken izlemesine şiddetle karşıyım şöför dediğin seyir halindeyken yola kitlenmeli ama şuda varki vakdimizin çoğunu aracımızda geçiriyoruz vede bu çoğu zaman park halinde birisini beklerken aracın içinde belli nedenlerden dolayı beklerken gerçekleşiyor..

en azından bir sahil kenarında arabanı çekip aracın içinde arkadaşınla yada hanımınla kız arkadaşınla oturup hem manzaraya bakıp hem konuşup hem çay içip bir yandanda tv açık olsa fenamı :)

bunun dışında şehir içinde 20 ile 30 ile durağan trafikde ilerlerken yada tam iş çıkış vakdi köprü trafiğinde ilerlemezken olduğun yerde yarım saat sayarken en azından o sırada haberleri izlemek radyodan dinlemekden daha iyidir bence..

ama uzun yol yada açık yolda seyir halindeyken bende karşıyım..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu lcd ler analog tv yayınları ile mi çalışıyor yoksa dvb olarak da işlem gorenleri varmı... bazı araclarda bunun dvb li olanlarının mevcut oldugunu duymuştum ama canagını comlegini nereye baglıyorlar bilmiyorum... eger analog ise alıvılar yani belediye yayınını izlediğimiz tas anten ile izlediyorsa ben gayet kullanışlı olabilecegini dusundugum bir cozum urettim. bende evvelden almış oldugum bir laptop var... e bi de eski aractan kalan fm tarnsmitter var... bi arac içi çakmak soket çogaltıcı bir de 12-220 v inverter aldım mı al sana dvd hem de dev ekran ( arac içi tabi)... bizim marongoza da arka koltukta izlenebilecek sekilde sabitleyici gorevi ustlenebilecek kontrplaktan bir sehpa yaptırırım tamamdııır... tv için de laptopta zaten analog yayın alıcısı var olmayanlar da usb den baglanan ya da pcmcı slotundan baglanan bir alıcıyı 50 dolara alabilirler... sizce etkili bir cozum mudur yoksa aletleri işlevine gore kullanmak mantıgı ile ekrana para vermek mi lazım

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yiğende bu lcd tvli ekranlardan var açıkcası yolda ilerlerken trt1 dışında pek bir şey çekmiyor lcd nin kendi antenide var arkasında ama dediğin tv kartı laptop bence gayet güzel kullanışlı olabilir

hatta daha ileriye gidip mesela nette ekranı arızalı yada ekranı kırık laptoplar var ölü fiyatına satılıyor monitöre bağlarsan çalışıyorlar tıkır tıkır onlardan bir tanede arabaya özel alınabilir ekranı sökülür bağlantıyı lcd ye yapılır..