Lastik Yanağında Yama Olurmu?

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

Dün sabah aracıma bindiğimde ֖n sağ lastiğin tamamen indiğini gördüm, Stepne yi taktım lastikçiye gittim.
Patlatmışlar bu lastiği metal birşey sokmuşlar dedi, bi tornavida ucu girecek kadar bir delik oluşmuş. Tabi o metal birşey sokan'a içimden neler ... bilirsiniz.
Yama olur dedi.
Sordum sağlam olurmu?  Uzun yol gidermi problem çıkartırmı diye?
Herhangi bir problem olmaz, Japon yaması kullanıyorum ben dedi, dandik çin malı yamalardan kullanmıyorum bir şekilde ikna etti. Adamda lastikte vardı istersen lastik verelim dedi lastik satmaya çalışmadı pek bende güvendim yamayı yaptıdım. Takmasıyla birlikte 35 TL dedi, sonra şişirdi biryerde daha aynı büyüklükte yer buldu.
Yine sordum sıkıntı olurmu yok olmaz arada bir havasını kontrol et, havası inik olmadığı sürece hiç problem yaşamazsın ama 1 sene sonra değiştir bu lastiği dedi. 2 Yamaya 50 TL verdim çıktım.
Yanakta yama olmaması gerektiğini bilmiyordum, geldim araştırdım yanakta yama sağlklı değilmiş.
şimdi yanakta ufak tornavida ucu kadar olan deliğe yama yaptırmak nekadar sağlıklı sizdende bilgi almak istedim.
Değiştirirsem en az 2 lastik almam gerekecek. 2.000 km önce 30.000 bakımında arkadaki lastikleri öne almıştı servis, bu lastik daha önce arkadaydı.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik Yanağında Yama Olurmu?

o lastigı patlatan serefsiz adi insan cok mutlu oldumu acaba.onun hesabıda umarım kendısınden fazlasıyla cıkar.lastikte yama saglıklı değil önce can guvenligi.tamam yamalı lastıkle yol yapılmaz degıl yapılırda kısa surelı olması gerekir.turkıye yollarında karsımıza ne zaman nrde cukur cıkacagı belli olmuyor

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaptırısan yapılır ama hiç sağlıklı olmaz bence senin o lastiğe o deliği açan o.ç. nada selamlar olsun,,,

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne kansız p.çler var ya.. yinede şükret aracı çizmemişler...

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Etrafta o.ç. dolu. Amaçları ne, ne anlıyorlar bilmiyorum. Yaptığının yanına kalacağını sanıyorlar ama mutlaka bu dünyada yada diğer tarafta bir şekilde çıkacak ondan.

sadan45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o tornavidayı alıp bi tarafına sokacaksın o.ç nun

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecmıs olsun..bnm de kasti olarak yapılan ıkı tane cızıgım var..

M

mest70

Bilgi Girilmemiş

Yanakta yama olmaz. bence kesinlikle değiştir. Küçük hızlarda idare edebilirsin belki ama Yüksek hızda çok riskli.

fatih407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yaklaşık 1 yıldır yamalı lastik kullanıyorum. Yapan arkadaşta yarış araçlarında kullanılan lastiklerin tamiri ile uğraşan biridir. Hiç bir sorun olmayacağını söylemişti şuan için 15.000 km civarı yol yaptım. ևoğu uzun yolda oldu. şuana kadar bir sıkıntı çıkmadı umarım çıkmazda  :D

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatih407 link' Alıntı:
Ben yaklaşık 1 yıldır yamalı lastik kullanıyorum. Yapan arkadaşta yarış araçlarında kullanılan lastiklerin tamiri ile uğraşan biridir. Hiç bir sorun olmayacağını söylemişti şuan için 15.000 km civarı yol yaptım. ևoğu uzun yolda oldu. şuana kadar bir sıkıntı çıkmadı umarım çıkmazda  :D
Yapılan yama tabanda mı yoksa yanaktamı oldu?