Lastik tavsiyesi

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik tavsiyesi

kemalyigit link' Alıntı:
Çok güzel bir fikir bence, çünkü 17" jant için lastik fiyatları 16" göre çok fazla. 16" lastikler 200-300 tl arasında ancak 1" büyüyünce en ucuzu 380-400 tl. fiyat toplamda nerdeyse yarı yarıya artıyoooo.

Bu nedenle yerli malı yerli malı yerli malı...

Sağ ön lastiğim kullanılmaz hale geldi, yenisi ile değiştirmek istedem, araç üzerinde gelen daha 10 bin km olan lastiğimin adet fiyatı 425 tl. (goodyear efficientgrip-17")
Önceki 1,6 sedanımda da petlas takmıştım.
şimdiki 1,3 cosmo sedanıma petlas taktım. çok çok çok param olsaydı, o zaman tanesi 500-600 tl. lastik alabillrdim.
Hatta kış lastiklerimi bir ay önce aldım. bir takım petlas. Kasım gibi takarım.
Petlas kullandım ve gayet memnunum. etiket değerleri, pahalı latiklerle nerdeyse aynı. dsb. yüksek biraz, o da yüksek süratlarda, bence çok da önemli değil.
Ekonomiye can verelim, yerli malı kullanalım. Tüketim artıkça kalitede artar. Şu anda petlas da oyuncak kumandalı araba kampanyası var.
Saygılar. İçimden geldiği gibi gelişi güzel yazdım. Selamlar.
bu konuda sana katılıyoum petlası bende kullandım ozellıkle vırajlarda cok uzel tutunma değerıne sahıpler

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracımda hankok var alman firması çok memnunum ne kayma ne başka birşey yaptı virajlarda hiç bir sorun yaratmadı hala ilk günkü gibi 7bin km oldu bir bakın derim :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
tolga sana bu konuda katııyorum bugun bende 30 ile 40 arasında gıderken frene hafıfı sert bastım hemen kıtlenmeye  calıstı ama yüksek süratlerde gerçekten ıyıler bu neden olabılırkı acaba

Aynen katılıyorum, 30-40 la giderken kolay kitleniyor, diğer araçlarımda bu durum daha iyi ama onlarında yüksek hız performansları tersine kötü.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
tolga sana bu konuda katııyorum bugun bende 30 ile 40 arasında gıderken frene hafıfı sert bastım hemen kıtlenmeye  calıstı ama yüksek süratlerde gerçekten ıyıler bu neden olabılırkı acaba

ben gün boyu Hyundai ix35 kullandım uzun yol yaptım basınca zınk diye duruyor araba ayağım alışmış ona gece geldim arabamı aldım eve gidicem hızlandım kavşağa geldim frene bastım baktım araba durmuyo önde araba olsa kesin kösmüştum o an bende öyle hissettim alışınca bi sorun olmuyoda başka arabadan inip kullanınca dikkat etmek lazım bu gün şehir içinde ani fren yapmak zorunda kaldım gayet güzel durdu bi anda freni kökleyince kaydırmadı ve kısa mesafede durdu araca alışma meselesi sanırım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
ben gün boyu Hyundai ix35 kullandım uzun yol yaptım basınca zınk diye duruyor araba ayağım alışmış ona gece geldim arabamı aldım eve gidicem hızlandım kavşağa geldim frene bastım baktım araba durmuyo önde araba olsa kesin kösmüştum o an bende öyle hissettim alışınca bi sorun olmuyoda başka arabadan inip kullanınca dikkat etmek lazım bu gün şehir içinde ani fren yapmak zorunda kaldım gayet güzel durdu bi anda freni kökleyince kaydırmadı ve kısa mesafede durdu araca alışma meselesi sanırım

Gerek iX 35 gerek Corsa dediğin gibi Astra ya göre pedala ilk temasta çok daha sert ve hızlı tepki veriyorlar, onlara alıştıktan sonra Astra ya geçince bazen insan panik yapabiliyor ama bir süre sonra insanda Astra nın tepkileri refleks haline geldiğinden durum eskisi gibi sorun olmamaya başlıyor.

Bu konuda en kötü üne Megane II ler sahipti, aracın çok kötü pedal dozajı yüzünden normal denebilecek fren basınçlarına çok sert tepki verirdi, sonrasında bu sorun düzeltildi.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırdır ix35 nerden buldun pıyago mu vuru yoksa :)

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
hayırdır ix35 nerden buldun pıyago mu vuru yoksa :)

o araba ucuz ya bizimkinden pek farkı yok arkadaşım 55bine aldı 3-4 ay önce şimdi 65 olmuş ama ilginç bişeyde gördüm ruhsatlara baktık bizim araba jipten 250kg daha ağır :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o araba ucuz ya bizimkinden pek farkı yok arkadaşım 55bine aldı 3-4 ay önce şimdi 65 olmuş ama ilginç bişeyde gördüm ruhsatlara baktık bizim araba jipten 250kg daha ağır :)
aslında o araçların ıkıncı ellerı sahıbınden sıtesınde cok ucuz hatta ıkıncı el bıle denmez suleyman neden dersen gecen sıtede dolaşırken bı sey ozume çarptı ben bılmem esım bılır yarışmasını bılıyorsun dımı orda ix35 verılıyr ordakı yarışmacılarda kazandıkları arabayı hemen paraya cevırıyorlar suan gır bar sahıbınden sıtesıne ıx 35 fıyatı 50 bın 52 bın rahat bulursun daha araçlar 100 kusur km lerde aslında para olacak bı tane almak vardı daha önceden hıc aklma gelmemıstı daha öncede kıa sportagede de böyle olmuştu

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
aslında o araçların ıkıncı ellerı sahıbınden sıtesınde cok ucuz hatta ıkıncı el bıle denmez suleyman neden dersen gecen sıtede dolaşırken bı sey ozume çarptı ben bılmem esım bılır yarışmasını bılıyorsun dımı orda ix35 verılıyr ordakı yarışmacılarda kazandıkları arabayı hemen paraya cevırıyorlar suan gır bar sahıbınden sıtesıne ıx 35 fıyatı 50 bın 52 bın rahat bulursun daha araçlar 100 kusur km lerde aslında para olacak bı tane almak vardı daha önceden hıc aklma gelmemıstı daha öncede kıa sportagede de böyle olmuştu
arabada yok yok koltuk ısıtma sanrof kendi kendine parketme aynada geri görüş ekranı kontaksız çalışma bluetooth dijital klima...  say say bitmiyor ama bana sorarsan benim edition ondan gösterişli konforlu güvenli ve sağlam ben hiç beğenmiyorum Hyundaileri adı jip

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bridgestone ER300 Turanza 91V..
Şiddetle tavsiye ederim.