lastik tamir spreyleri

L_D_K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok kullanışlı

ben iki kez kullandım, yarılma dışında normal lastik patlamalarında çok başarılı. tüpün içerisindeki basınç bir lastiği şişiriyor zaten ayrıca hava basmaya gerek yok. bir ayrıntı, lastik tamircisinin dediğine göre kullandıktan sonra ilk fırsatta lastiği tamir ettirip içinden bu malzemeyi temizletmek lastik ömrü açısından faydalıymış.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen yıl aldığımız orjinal fabrikadan lpg li dacia logan mcv den bir adet kauçuk malzeme dolu tüp ve bu tüpün takılabileceği kompresör çıktı.. stepne yoktu.. ve bir kaç lastikte denedik ve başarılıydı.

uguryilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki kütü alip arabaya koycam stepneyi de çikarcam. o koca lastigi bagajda gördükçe içim sıkılıyor

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben teknik konulardan çok anlamam ama
bana göre yine de riskli geliyor
"yarılma dışında faydalı oluyor" deniliyor ancak
sadece cisim batması gibi durumlarda zaten
mini pompalar da iş görüyor, en azından en yakın lastikçiye kadar götürecek derecede işini görüyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben lastikcilerin "kullandıktan sonra ilk fırsatta lastiği tamir ettirip içinden bu malzemeyi temizletmek lastik ömrü açısından faydalıymış." bu tür açıklamalarına katılmıyorum. Nedenine gelince; duyduğum kadarıyla yeni model bazı lüks araçlarda artık stepne kullanılmıyormuş, onun yerine bagaja bir tane tamir köpüğü koyuyorlarmış, bu malzeme lastiğe zararlı olsa neden kullansınlar ki? Ayrıca bir dergide okumuştum, bu malzeme kullanıldıktan sonra uzun süre etkisini koruyormuş o nedenle ufak tefek deliklerde (çivi girip çıkması gibi) işe yaramaya devam ediyormuş. Bizim çok bilmiş, işinin erbabı olan alim lastikcilerimiz gene yapacaklarını yapmışlar :(.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada sprey lastiği idareten şişiriyor diye duydum yani jant üzerinden kaldıracak kadar doğrumudur? yoksa lastik basıncını tamamen normal hale getirebiliyor mu?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bu arada sprey lastiği idareten şişiriyor diye duydum yani jant üzerinden kaldıracak kadar doğrumudur? yoksa lastik basıncını tamamen normal hale getirebiliyor mu?

Iki tipi var kendinden basınçlı tupler, çakmak komprosoru ile basılan tipler kendinden basınçlı tupler idareten sisiriyor ancak komprosorlu olanlar 3-3.5 bar basınç olacak kadar sisiriyor ki bizim araçlarda 2.2 bar (32 hava) yeter bir basinctir

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kendinden basınçlı tüp var. Her ihtimale karşı krikoyu arabada tutmak daha mantıklı o zaman arabayı krikoya kaldırırsak sprey lastiği daha iyi şişirebilir. Yada bana öyle geliyor

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kendinden basınçlı tüp var. Her ihtimale karşı krikoyu arabada tutmak daha mantıklı o zaman arabayı krikoya kaldırırsak sprey lastiği daha iyi şişirebilir. Yada bana öyle geliyor

aslında kurduğun mantık doğru ancak ben gerek olacağına sanmıyorum boşuna bagajında yer kaplamasın çünkü tüpün içindeki basınç oldukça fazla