Lastik Seçimi (Lassa vs Pirelli)

cavro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 205/55/16 boyutunda lastik arayışındayım
Lassa'nın bu boyuttaki lastiğine adet başına 165 lira teklif aldım tam seriyi bilmiyorum
diğer yanda ise adet başına 160 liraya Pirelli Cinturato P7 buldum

hangisini tavsiye edersiniz bir birine göre üstünlükleri nelerdir
ilk aracımız acemiyiz haliyle
her türlü yardıma açığım

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki benimkisi psikolojik yada alışkanlıktır bilmem ama ben pirelliyi sevmem... lassa bana göre daha kaliteli gelmiştir yıllarca...
fiyatlar baktığım bi kaç siteye göre uygun gözüküyor. lastik tarihine dikkat edin derim...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ınternetten arastırın derım lastık fıyatlarını ben mıchelın almıstım o ebatlarda cokta memnun kalmıstım. ıstersenız onada bakabılrısınız. ınternette kampanyalı urunler cok olur dıkkate alın bence

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik seçimini, aracı genelde nasıl bir yolda kullandığımızı göz önüne alarak yapalım..kullandığımız yolun asvaltı tırtıklı sert asvalt ve stablize ise pirelli veya lassa seçimi yapılmalı, çünkü sert lastiktir bunlar, daha uzun km kullanırsınız, ama genel itibari düzgün asvalt yani düz ise o zaman michelen, continental, bridgestone gibi yumşah lastikleri tercih ederim..özellikle adananın havası yazları çok sıcak ve asvaltımız baya sıcak oluyor, o yüzden ben olsam ikincide dediğim gibi yumşak lastik tercih ederim..

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir önceki aracımda petlas lastik almıştım gerçekten memnundum...

Şimdiki aracımda bayiden aldığımda üstünde michelin lastikler vardı..Yedek lastik continental

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
P7 çok iyi bir lastik. Diğer Pirelliler olsa Lassa tercih edin derdim ama P7 ise kesinlikle Pirelli.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pirelli' yi bende sevmem. Ama 2 hafta önce p1 cinturato taktırdım.Sessiz bir lastik olması ilgimi çekti.İyi gibi şimdilik.p7 nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

uzunnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok yumuşak lastık cabuk yıpranır ve balon yapma rıskı yuksektır bıraz daha hamuru sert al bnce bosver az ses yapsın ne olucak.ayrıca ben kıs ayında pirelli sottzero tarzı 1.kalıte lastıgınden aldım dört tane alana bır yıl normal garantı dışında sıgorta gıbı garantı sunuyor bu garantıde aynı kasko gıbı ucretsız cekıcı tamır vs sunuyor en güzel ozellıgı ıse ılk 6 ayda lastıgı kendın parçalasan yaksan dahı sıfırını verıyor pırellı 2.altı ayda olursa yüzde 50 sını verıyor harıka bnce.