Lastik seçimi 225 45 r17

rastbin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2016 dynamic paket aracim için lastik alacagim. Hangi marka almam gerekir. Orijinal michelin takili uzerinde. Aldigimdan beri hic degismedi. Butcede sorun yok. Rica etsem onerebilirmisiniz. Onerdiginiz lastigi neden onerdiginizide yazarsaniz cok memnun olurum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bütçe sorununuz yoksa bence yine michelin alın, asfalt yolda inanılmaz sessiz, stabilize yollarda daha fazla aşınabilir...

• Beğen
Tepkiler: omeroz

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2016 dynamic paket aracim için lastik alacagim. Hangi marka almam gerekir. Orijinal michelin takili uzerinde. Aldigimdan beri hic degismedi. Butcede sorun yok. Rica etsem onerebilirmisiniz. Onerdiginiz lastigi neden onerdiginizide yazarsaniz cok memnun olurum.
Merhabalar, lastik konusu sizlerin kullanımına bağlı biraz da... Mesela beklentiniz konfor mu? Uzun ömürlülük mü?

İki hafta kadar önce sadece oradaki bayide sıfır araç bulabildiğim için günübirlik İstanbul'da bulundum ve yolları biraz fazla bozuk geldi bana... Sürekli şehiriçi kullanımı yapacak olsam sağlam kalabilmesi adına Continental (Michelin'den biraz sert ve fiyatları yakın düzeyde) tercih ederdim ben.. Ağırlıklı olarak uzun yolda kullanıyor isem de Goodyear tercih ederdim (Michelin gibi yumuşak bir lastik ve fiyat olarak biraz daha uygun olduğundan)

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Aynı ebat lastiği ben kullanıyorum Omegamda kesinlikle ve şiddetle Hankook S1 Evo2 tavsiye ederim kendisi performans lastiği olmasına rağmen hem çok dayanıklı, hem sessiz fiyatıda makul tanesi 600 civarlarında şunuda söylemeden geçmiyim benim arabam 170 hp 2.5 v6 unutmayın bu arabaya dayanıyor o lastik ve ben sert sürüşü seven bir insanım. AB etiketi C-A 70Db

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
otomobillerimin birinde continental (205 / 55 /16) diğerinde sava (175 / 65 / 14) kullanıyorum. Continental ıslakta gayet güzel tutunuyor ancak biraz sert . Yoldaki bozuklukları çok hissettiriyor. Yaklaşık 3 yıl ve 32 bin km dir kullanıyorum. İlk 2 yıl güzel sonradan sertleşti.

Sava ise geçen haziran ayında pandemi yüzünden ebattan dolayı mecburen tercih ettiğim bir marka oldu. Ancak beni çok şaşırttı. Yumuşak bir lastik. Islakta hatta yaz lastiği olmasına rağmen vıcık karda muhteşem tutunma sağlayan bir lastik. onu da yaklaşık 10 ay ve 9 bin km dir kullanıyorum.

Şu an lastik alacak olsam sırlamam şu şekilde olur
1)mıchelin
2)conti
3)sava

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
otomobillerimin birinde continental (205 / 55 /16) diğerinde sava (175 / 65 / 14) kullanıyorum. Continental ıslakta gayet güzel tutunuyor ancak biraz sert . Yoldaki bozuklukları çok hissettiriyor. Yaklaşık 3 yıl ve 32 bin km dir kullanıyorum. İlk 2 yıl güzel sonradan sertleşti.

Sava ise geçen haziran ayında pandemi yüzünden ebattan dolayı mecburen tercih ettiğim bir marka oldu. Ancak beni çok şaşırttı. Yumuşak bir lastik. Islakta hatta yaz lastiği olmasına rağmen vıcık karda muhteşem tutunma sağlayan bir lastik. onu da yaklaşık 10 ay ve 9 bin km dir kullanıyorum.

Şu an lastik alacak olsam sırlamam şu şekilde olur
1)mıchelin
2)conti
3)sava
Hocam Sava'nın kışlıklarını da deneseniz bir daha asla bırakmazsınız öyle söyleyeyim :) Kışlıkları yazlıklarından daha başarılılar...
Sava, Goodyear'ın fabrikasında üretilen çok konforlu ve fiyat/performans bakımından bir numaralı lastik.. Fiyat olarak farklı ebatlarda Goodyear ile aralarında bazen yarı yarıya fark çıkabiliyor ve böyle durumlarda Sava tercih ediyorum 2014'ten bugüne kadar çeşitli araçlarımda bir kere bile beni pişman etmedi :)

• Beğen
Tepkiler: garbis

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Hocam Sava'nın kışlıklarını da deneseniz bir daha asla bırakmazsınız öyle söyleyeyim :) Kışlıkları yazlıklarından daha başarılılar...
Sava, Goodyear'ın fabrikasında üretilen çok konforlu ve fiyat/performans bakımından bir numaralı lastik.. Fiyat olarak farklı ebatlarda Goodyear ile aralarında bazen yarı yarıya fark çıkabiliyor ve böyle durumlarda Sava tercih ediyorum 2014'ten bugüne kadar çeşitli araçlarımda bir kere bile beni pişman etmedi :)
Nokian kışlık denediniz'mi hiç :) emin olun savadan sonra eşek'ten inip at'a binmiş gibi olursunuz tecrübe ile sabit :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Nokian kışlık denediniz'mi hiç :) emin olun savadan sonra eşek'ten inip at'a binmiş gibi olursunuz tecrübe ile sabit :)
Fiyatına göre dedim hocam, Nokian'ın neredeyse yarı fiyatına aldığım bir lastik Sava ve ikisinde de gidemediğim yol olmadı :)
Mokka X aracımda kışlıkları Nokian kullanıyorum ondan da memnunum..

Nokian 205/55 R16
Sava 205/55 R16

Bu fotoğraflar ise Sava kışlık lastiklerle gittiğim 2019'un Ocak ayında Ankara-Antalya arası Seydişehir sonrasına ait, benden sonrasını Jandarma zincirsiz yollamamıştı :)

04DEF1F6-0B90-4216-8FC6-8BE1ACFD29127a4d05f7ed8e4cbc.jpg

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
225/45/17 de en iyi lastikler 1.michelin pilot sport 4
2.good year eagle f1 asymetric
3.dunlop sportmaxx
Dunlop sportmaxx vw,seat ve skoda da fabrikasyon lastik olarak kullanılıyor sıfır bulması zor ama iyi lastik
Michelin pilot sport 4 ve good year eagle f1 asymetric piyasada ki en iyi lastikler
Continental tavsiye edenler olabilir ama reklam filminde türkiyeyi haritadan sildikleri için dünyanın en iyi lastiğini de üretse kullanmıyorum tavsiye de etmiyorum bir lastik firması ülke ayırt edemez

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Fiyatına göre dedim hocam, Nokian'ın neredeyse yarı fiyatına aldığım bir lastik Sava ve ikisinde de gidemediğim yol olmadı :)
Mokka X aracımda kışlıkları Nokian kullanıyorum ondan da memnunum..

Nokian 205/55 R16
Sava 205/55 R16

Bu fotoğraflar ise Sava kışlık lastiklerle gittiğim 2019'un Ocak ayında Ankara-Antalya arası Seydişehir sonrasına ait, benden sonrasını Jandarma zincirsiz yollamamıştı :)

04DEF1F6-0B90-4216-8FC6-8BE1ACFD29127a4d05f7ed8e4cbc.jpg
Doğru ben hep Michelin ve Conti ile kıyasladığım için fiyat onlara göre çok uygun nokianda.