Lastik idare eder mi ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan baris81
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimdeki lastiğim 15 bin kmde 3 yıllık lastik, ancak akdeniz bölgesinde 2 sıcak yaz geçirdi ve çektiğim detaylı resimde görüldüğü gibi kılcal çatlakları var. geçenlerde ummadığım bir şekilde düz yolda kuru havada 40-50 km civarı bir hızda panik frende araç abs yi açarak uzunca bir süre kızakladım. durmayacak sandım. mesafe olmasa öndekine vuracaktım. lastiktenmi yolda mı bir kayganlık vardı.

Ekli dosyalar

• 20140418_163628.webp
    20140418_163628.webp
    51.3 KB · Görüntüleme: 92
  • 20140418_163635.webp
    20140418_163635.webp
    51.2 KB · Görüntüleme: 82
  • 20140418_164247.webp
    20140418_164247.webp
    55 KB · Görüntüleme: 76
Bu yazı da atlatırsınız ama zaten çok sıcak bölgede 3 sene olmuş kışa girerken değiştirin ve yaz boyunca da pek yüksek hız ya da makas atma gibi şeylere girişmeyin bence. Tabii ki lastiğin markası da önemli ucuz yollu lastiklere 3 sene bile güvenilmiyor.

215 50 R17 400 liralık lastik bridgestone turanza er300.

yerine daha ucuz olduğundan 225 45 R17 contisportcontact 5 veya goodyear eagle f1 düşünüyorum.

Normal şehir içi kullanım da sorun olmaz ama şehirler arası uzun yolda bu lastiğin yarılmamasının bana göre hiç garantisi yok.

Çok sert kullanmıyorsanız sorun olacağını sanmam ama virajlara hızlı girererim arada bir zorlarım gibi bir düşünceniz varsa vakit kaybetmeden değiştirmek en iyisi.

Hicbisey olmaz o lastklerin 3 yil bineri var

Arkadaşım lütfen bilginiz yoksa yorum yapmayın bir lastiğin raf ömrü en iyi şartlarda 5 yıldır bütün ileri sürüş eğitimlerinde bunu söylerler sizin dediğinizle 6 yıla geliyor ve insanların hayatı ile oynamış oluyorsunuz o lastiklerin 3 yıldır kullanıyorsanız dişli olsada max 1 yıl kadardır ondan sonra mukavva olur zaten farkı anlarsınız hem absye girme sıklığından hemde yağışla hava performansından

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Seneye kaliteli 4 lastik yerine Bence en ucuzundan bu sene 4 lastik almak gerek diye düşünüyorum. Sonuçta can taşınıyor. Yeri gelince kendi canımızı bırak başka insanları bile tehlikeye atmamak için değişmeli diye düşünüyorum. Ama karar sizin. Ayrıca araç lastik üzerinde gider.Frenler lastiğe göre durur. Yol kaygansa bile lastik bu durumu azaltır ..... vs vs sıralanabilir.

Er300 kullanmış biri olarak bunlar gayet normal, 3 yıl sonunda taş gibi olduğundan fren falan kalmıyor arabada, bence değiştirin.

Ha gider mi? gider, 2-3 yıl daha gider, ama emniyetsiz olarak gider.

Aynen öyle hamuru cins bir lastik,kemikleşiyor resmen belli yıl sonunda ama diş derinliği güzel lastiklerinizin,çatlak konsuna gelirsek sıfır aldığınız bir lastiktede ilk geçirdiğiniz yaz sonrası bakın aynı çatlakları görürsünüz,aracı kullanıcı herkesin kendisi olduğu için lastiğin size güven vermediği yerde değiştirin,yol durumu,yük durumu,hava durumu,kullanıcının kullanış şekli bunlar hep lastiğe etken şeyler...

Geri