lastik ebatları hk.

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cümleten hayırlı günler değerli opel ailesi. size danışmak istediğim bir soru var daha önceden paylaşıldı mı bilemedim eğer paylaşıldıysa affola. aracım 2013 edition sedan. aracın üzerindeki lastikler fabrikadan beri üzerinde araç 30bin km de. Bir hayli zaman geçtiği için değiştirmek istedim ve sipariş verdim internetten. sormak istediğim husus şu iki lastiği 215 50R17 91Y olarak sipariş verdim. diğer iki lastik siparişim ise sonradan farketme birlikte 215 50R17 95Y XL. bu farklılık aracım için olumsuz bir durum yaratırmı acaba? değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Pek fikrim yok açıkcası ama anladığım kadarıyla ebatlar aynı olduğu sürece bir sorun teşkil etmez. Birisi yük için tasarlanmış lastik. Yani kapasitesi daha yüksek. Onun haricinde pek farkedeceğini düşünmüyorum. Önemli olan aynı marka aynı desen ve aynı ebat olmaları. Yük endeksinin pek önemi yok sonuçta yük aracı değiliz. İyi günler.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Cümleten hayırlı günler değerli opel ailesi. size danışmak istediğim bir soru var daha önceden paylaşıldı mı bilemedim eğer paylaşıldıysa affola. aracım 2013 edition sedan. aracın üzerindeki lastikler fabrikadan beri üzerinde araç 30bin km de. Bir hayli zaman geçtiği için değiştirmek istedim ve sipariş verdim internetten. sormak istediğim husus şu iki lastiği 215 50R17 91Y olarak sipariş verdim. diğer iki lastik siparişim ise sonradan farketme birlikte 215 50R17 95Y XL. bu farklılık aracım için olumsuz bir durum yaratırmı acaba? değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Böyle bir soruyu sorduğunuz için öncelikle teşekkür ederim. Çünkü lastik konusu çoğunluk dikkate almasa' da önemli bir konu. Gelelim sorunuzun cevabına Özgür beyinde dediği gibi 91 ila 95 arasında yük farkı vardır. Size az birşey daha fazla fiyata mal olur bunun haricinde herhangi bir sorun olmaz. Şimdiden güle güle kullanın.