Lastık değişimi sonuç

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba daha önce yazmıştım. Lastikler değiştiricem diye değiştirdim ama pek memnun kalmadım 225 45 17 taktım keşke takmasaymışım. Kastık sesi uğultu acayıp arttı sanki camlar açıkmış gibi. Ses içerde lastıkler çok sert sanırım vibrasyon kasis çukur geçince acayıp vuruyor ben hata yaptım siz yapmayın

• Üzgün
Tepkiler: mskirca

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam yanak kalınlığını azaltmışsınız, malesef bu işlem konforu etkileyecektir. Ayrıca taktığınız lastikler hangi markaydı.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim de orijinal 215-50 R17 ancak fiyatından dolayı 225-45-17 Continentel Sport Contact lastik kullanıyorum ancak söylediğiniz gibi sorunlar yaşamıyorum. Çok ilginç aslında yeni Astra'lar zaten 225-45-17 ile geliyor fazla ince sayılmaz yanak. Lastikten kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yanak kalınlığını azaltmışsınız, malesef bu işlem konforu etkileyecektir. Ayrıca taktığınız lastikler hangi markaydı.
Comtinental turanza

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de orijinal 215-50 R17 ancak fiyatından dolayı 225-45-17 Continentel Sport Contact lastik kullanıyorum ancak söylediğiniz gibi sorunlar yaşamıyorum. Çok ilginç aslında yeni Astra'lar zaten 225-45-17 ile geliyor fazla ince sayılmaz yanak. Lastikten kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
Sanırım lastikler çok sert oyuzden arabanın on taraf baya sertleşti ve ugultu yol sesi arttı bunu kesmenin bir yolu yokmu

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu saatten sonra yapabileceğiniz en mantıklı şey, lastikleri yumuşak lastikler ile değiştirmek olacaktır. Bunun dışında pek bir çözüm yolu aklıma malesef gelmiyor...

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Turanza Bridgestone oluyor Zafer hocam. Çok sert ve sesli bir lastiktir ama uzun ömürlüdür. 5 yıl kullandım üzerinde gelmişti. Continental'e geçince dünya varmış dedim çok daha iyi oldu

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu saatten sonra yapabileceğiniz en mantıklı şey, lastikleri yumuşak lastikler ile değiştirmek olacaktır. Bunun dışında pek bir çözüm yolu aklıma malesef gelmiyor...
Benimde aklımda o var ama hangi marka olabilir

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Michelin, Continental veya Goodyear tavsiye ederim

Zafer10line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin, Continental veya Goodyear tavsiye ederim
En sessiz ve yumuşak olanı hangisidir araştırdım heryerde farklı şeyler yazıyor