lanet benzinden dolayi scooter ariyorum..

magic_ocean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o degılde sımdı motor ne kadar yakıyor ?

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel araba kadar yakan diyenler var walla korkuyorum aslinda

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son zamlardan sonra en ekonomik scotter km de 120 yakar bence

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
nasil oluyor ya?? 1.3 turbo araba ile ayni yaka 1300 cc digeri 150 cc biri 1 silindir digeri 4 silindir nasil oluyor

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim scooter deyince 50 cc den başlar 1200 cc ye kadar çıkar.. o kadar basit değil bunun italyanı var japonu var çinlisi var .. konfor için yapılanı var şehir içi iş görmelik üretileni var uzun yol için yapılanı var sürat için yapılanı var minisi var maksi si var.. ona görede yakışı var 125 cc lik 4 zamanlı scooter 100 km de ortalama 3.0/3.5 yakar buda doğaldır..

aldığınız bir motor 3 bin 5 bin tl bir araba 20-30-40 bin tl motorla trafiğe takılmassınız buda benzinden kardır dur kalka kalmassınız buda benzinden tasarufdur unutmayın bir araç en çok dur kalkda yakar inanmayan dur kalkda bilgi ekranında anlık tüketimine bir baksın nerelere tırmanıyor.. park yeri sorunu çekmessiniz buda park yeri ücretinden tasarrufdur.. ayrıca şehir içinde scooter dan az yakıcak bir araba dünyada icat edilmedi edilse bütün evlere sipariş yapanlar kuryeler hızlı servisciler o araçdan alırdı.. her şekilde karınız var..ama gidipde 400 cc lik 650 cc lik burgman silwerving x9 alırsanız tabiki o araba gibi yakar araba gibi motorlar çünkü...

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güneş ufuktan şimdi doğar, YÜRÜYELİM arkadaşlar... :D :D :D

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabit gider gibi duşun. en dusuk hacımlı bır araç bıle 3-4 litre yakıyor yani.scooter geneli 100-150 kg arası oluyor. maxi scooter lar hariç. 120 kg olan scooter ıma , arka topcase koydum, uzerıne ben bınınce 200-210 kg arası bir kg ediyor. 210 kg ı yurutmeye calışan 150 cc de halıyle yakıyor. benım aracım duzgun kullanımda 4.2 lt yakıyor. bu da km de 14 kuruş eder ama çok pratık , otopark derdi yok , bekleme derdi yok vs vs.. motorumu çoook sseviyorum

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten alıcaksan en güzeli az yaksın istiyorsan japon yada kore malı 250 cc bir scooter alıcan hem beygiri teknolojisi yüksek hem yakışı az çinliler italyanlar gene yakıyor.. gerçi italyanlar o perfromansa hakkını veriyorda çinliler tamamen eski teknoloji olmalarından biraz fazla yakıyor. neticede ortalama şehiriçi 150/250cc lik scooter ne yakarsa yaksın bir arabadan fazla yakamaz..

Son düzenleme: