Landi-renzo vs brc

opelci01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşım bende 8 ay önce landirenzo taktırdım.fevkalede bir sistem.burda markadan ziyade işçilik önemli istersen araştır dünyada 1 numra prins sonra landirenzo gelir.ana bayi kayseri istersen fiyatları sor peşin 1500 tl taksitli 1750 ama landi ile landirenzo farklı haberin olsun.

KILIC2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca lpg taktırırken ustanın başında dur ve üst manifolttan delipte taktırma sakın ama sakın çünkü benimkini lovato dan kendini usta zannedenler öyle takmışlar, sibopları bozmuş tekrar enjektörlerin dibinden taktırdım bana 1200 TLY mal oldu dikkat et bence

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca lpg taktırırken ustanın başında dur ve üst manifolttan delipte taktırma sakın ama sakın çünkü benimkini lovato dan kendini usta zannedenler öyle takmışlar, sibopları bozmuş tekrar enjektörlerin dibinden taktırdım bana 1200 TLY mal oldu dikkat et bence

dogrumu anladim, ust manifoltdan degil, enjektorlerin dibinden montaj yaptir diyosun oylemi?

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben öncek aracıma landi renzo omegas marka taktırdım ve çook memnundum eğer ilerde tekrar lpg taktıracak olsam yine l.renzo omegas taktırırım performans kaybı olmuyor ve mükemmel uyum sağlıyor.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende brc var ve çok memnunum

Alperen38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olguna git landi renzoyu taktir ben 7 ay oldu taktirali maşallah süper yalnizca enjektörler biraz sesli ama mükemmel

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Bu konuda çok ciddi şekilde araştırma yaptım. Artık Araca lpg konusunda naçizane brifing verecek seviyeye geldim.
Değerli arkadaşlar; Lpg o marka olmuş bu marka olmuş çok da fark etmiyor. Şimdiden olur mu? hocam diyenleri duyar gibi oluyorum. Nedenini açıklamaya çalışayım; Lpg kitlerinin yaptığı iş hepsinde aynı arkadaşlar. Yazılımın mantığına kadar aynı. Aralarındaki tek fark enjektörün torsiyonu. Ki bana göre buda önemli değil yani kimi 150 bin km yapmış kimi 160 bin km yapmış ikisi arasındaki bu kadarlık km farkı için uçuk rakamlar vermeye gerek yok. Burada esas önemli konu; kesinlikle ve kesinlikle işçilik ile montaj kalitesidir. Piyasada Lpg enjektörleri emme manifoltuna takılan hortumlara monte edilir. Üstelik bunu yaparken delinen delik, emme manifoltu sökülmeden ters matkapla jel sürülerek delinir. Aslında bu çok yanlış bir uygulamadır. Esasen yapılması gereken iş emme manifoltunun sökülerek önce temizliğinin yapılması ve ardından da benzin enjektörüne en yakın yerden delinmesi gerekir. Ben aracıma bunu bildiğim halde yaptıramadım. Gittiğim firmalar bu konuyu bildiklerini ama böyle yaparlarsa akşama kadar 2 tane aracın montajını ancak bitirebileceklerini, bu yüzden uygulamanın aslında benim dediğim şekli ile doğru olmasına rağmen ekonomik nedenlerle yapamayacaklarını söylediler.
Evet arkadaşlar. Bu yüzden bende montajın başında bulunarak enjektörü emme manifoltuna olabildiğince en yakın yerden deldirip montajını yaptırdım. Eh buna göre baştada söylediğim gibi yok o marka imiş yok bu marka imiş üç aşağı beş yukarı farketmediğine göre Atiker taktırdım. yaklaşık 20 bin km oldu ve daha tık demedi. Bu arada illaki benim param çok ve kalite çok önemli diyorsanız o zaman size bir marka önereyim. Teleflex GFI bu markanın özelliği baştada söylediğim gibi enjektör hortumla değil emme manifoltu sökülerek direk takılıyor. Bundan dolayı ayar problemi de kalmıyor ve ortalama 100 bin km ilave hiç ayar yapmadan kullanabiliyorsunuz. Bir marka daha var kore malı ama Adı aklımda değil. Zaten Türkiye de satıcısı yok. Onun özelliği de Sıralı sistemlerde motor belli bir ısıya ulaşınca lpg ye geçme olayı devreden çıkmış kendi patentli sistemlerine göre araç yaz kış direk lpg ile çalışıyor. Şu ana kadar anlattıklarımdan özetle söz edecek olursak; Marka çok önemli değil önemli olan işçilik ve montaj kalitesidir.
Lpg Kiti seçiminde; son olarak dikkatinizi çekeceğim konu ise servistir. ben bundan bir kaç sene önce Brava marka aracıma OMVL marka Kit taktırdım. aradan kısa bir zaman geçtikten sonra İkamet ettiğim Ankara dan İzmir e gittim. İzmir de aracımın Lpg kiti arızalandı. Koskoca İzmir'de OMVL Lpg Servis aradım ve bulamadım. Ve Ankaraya benzinle döndüm. Demek ki Ülkede her yerde servisi olan marka tercih edilmeli ki rezil olmayalım.
Hepinize saygılar sunarım

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 senedir landirenzero var sorun çıkarmadı.fiyat konusu ise biraz karışık brc eskiden ucuzdu landi pahalıydı.şimdi kampanya falan diyorlar fiyatlar hemen hemen aynı gibi,montaj önemli herkesin dediği gibi iyi refaransılı biryerde yaptırmak gerekir garanti sürelerinde de bildiğim kadarıyla fark yok