lambda sensör 2

seyyah83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabada kalkışta titeme var yokuşta ise kalkıncaya kadar akla karayı seçiyorum. buji değiştim balata değiştim. ateşleme sistemini değiştirdim düzelmedi. en son bosch kar servisine gittim makineye bağladı lambda sensör 2 çalışmıyor dedi. egzosun üzerindeymiş, beyne nasıl bir hava karışımı yapması gerektiğini bildiriyormuş. usta değişelim dedi 160+15 el emeği istedi. dedim peki sorun kesin bundan mı dedi olmayabilirde.
ne dersiniz değişeyim mi? yoksa başka bir sorun olabilir mi?
hem benzinde hem lpgde aynı sorun var.
yardımcı olursanız sevinirim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sensör bozuk olduğunda araç çekişten düşer,tekleyerek çalışır vs,ayrıca arıza lambası yakar sizde arıza lambası yanıyor mu o değişecek denmişse değişmelisiniz önemsiz bir parça değildir.

seyyah83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sensör bozuk olduğunda araç çekişten düşer,tekleyerek çalışır vs,ayrıca arıza lambası yakar sizde arıza lambası yanıyor mu o değişecek denmişse değişmelisiniz önemsiz bir parça değildir.
lamba yanmıyor
ama servis bilgisayara bağladığında lambda sensör 2 değeri kırmızı renkte 0 gösteriyor. normalde 400-500 arası olması lazım.
benim merak ettiğim bahsettiğim teklemenin bununla alakalı olma ihtimali nedir.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba yanmıyor
ama servis bilgisayara bağladığında lambda sensör 2 değeri kırmızı renkte 0 gösteriyor. normalde 400-500 arası olması lazım.
benim merak ettiğim bahsettiğim teklemenin bununla alakalı olma ihtimali nedir.
bende de arac tekleyerek calısıyordu o sensörü değişince düzeldi yalnız bende devamlı yapmıyordu, sadece arıza lambası yaktığında bahsettiğimiz çekişten düşme ,tekleme oluyordu ben oksijen sensörünü kasdediyorum yalnız manifoldda takılı olan sizin 2 dediğiniz de odur sanırım 400-500 dediğiniz fiyatsa benimki 165 tl idi bosh gerçi ben arkadaşımdan aldım ama fiyatını biliyorum sanırım su anda 180 civarı olması gerek 400-500 cok para

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Hemen değişim yoluna gitmeyin.
Temizlettirin. Tinerde 15 dk kadar bekletin sonra tazzikli hava sıkın üzerindeki pislik ve kurumlar temizlensin.

seyyah83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkıştan sonra teklemiyor sadece ilk kalkışta bir titreme var yokuşlarda kalkışta bu çok artıyor. hem tüpte hem benzinde yapıyor

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Fiyatı 100TL kardeşim başını ağrıtıyorsa kendi bile değiştirebilirsin. 15TL el emeği de çok ayrıca.
http://www.otomaparca.com/index.php?p=show&pid=5778&k_id=0&kn=
Ben dün triger seti devirdaim pompası vb.. değiştirdim ve de kelebek boğazını temizlettirdim (bizden hediye olsun dedi adam helal olsun) toplam da 70 TL verdim.

22 alyan anahtarın varsa çek bi çukura gir altına değiştir.
Kolay gelsin.

küpeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım temizletmeyle olmaz bu iş eksozları kontrol ettir önce eğer tıkanma falan varmı yoksa oksijen sens. değiştir