Laguna II vs Astra Cd

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaş 2010 clio aldı. arabanın direklerinin tavana birleştiği yerlerdeki kaynak resmen ortada. sıfır araba kaza yapı da boyanmış gibi. bunu ikinci elde nasıl elinden çıkaracak? ben buna bakar bakmaz takla atmış tavan değiştirilmiş derim

Evet buna benzer bir olay bende duymuştum. Gerçekten zor bir durum. Verdiğin paraya mı acıyacan, sattığın adama laf anlatamayacağına mı yanacan. Gıcık bir durum.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kardeşim laguna ıyı guzeldır fakat alman arabasına aliştıysan fransız arabasına bındıgınde farkı anlarsın laguna hem model yuksek hemde km duşuk hoşuna gıdıyorsa al derım böyle temızlıkte bı arabaysa ;)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu laguna lar bu kadar ucuz mu gerçekten?
ben 2000 astra mı satsam 17,500 den az istemem...
bu full bi model digital klima falan ama para etmiyor demekki...

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
kardeşim laguna ıyı guzeldır fakat alman arabasına aliştıysan fransız arabasına bındıgınde farkı anlarsın laguna hem model yuksek hemde km duşuk hoşuna gıdıyorsa al derım böyle temızlıkte bı arabaysa ;)

Evet almana alışkanlığım vw ile başlamıştı devam ediyor. Tek fransız deneyimim R19. Arkadaşında söylediği gibi fiyat ucuz gibime geldi o yüzden fikrim oluştu zaten. Hangi sitede baktıysam 20-25 arası fiyatlar gördüm.

Son düzenleme:
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
gerçi galeriymiş bu.
bu durumda bütün şartlar değişir.
ya motor bitiktir, ya km oynanmıştır, ya çözülemeyen bir sorunu vardır...
galeriden araba almaya sıcak bakmıyorum şahsım adına...

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
gerçi galeriymiş bu.
bu durumda bütün şartlar değişir.
ya motor bitiktir, ya km oynanmıştır, ya çözülemeyen bir sorunu vardır...
galeriden araba almaya sıcak bakmıyorum şahsım adına...

Aslında burası bir galeri değil. Renault yetkili satıcısı. Burda bulunan 2. ellerin tamamı 0 km araç satılarak takasla kalan araçlar. Yani buraya 2. el götürüp satamıyorsun. 2. el verirsen 0 almak zorundasın. 2. eller arasında takasta olmuyor.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşım.

Birçok marka ve modeli (al satcı degilim ama :) ) kullanmış biri olarak ve şu anda Laguna II aracımı satan biri olarak şunu söyleyebilirim. Laguna II'ler yola tutunması vs bakımından astra ile aynı hatta biraz daha iyi diyebilirim. Aracın agır olusu sebebiyle bir mercedes havası var. Ses gürültü bakımından piyasadaki en sessiz arabalardan biridir. Lastik asfalt sesi yok denecek kadar az. İçi astraya göre oldukca geniş ve gercekten konforludur. Parçası pahalı falan degil, ben bircok bakım yaptırdım. Satmamın sebebi eşim için otomatik almam gerektigi... Arac 1400 kilo civarı benimki lpg li....Bu agırlıgı sebebiyle cok seri bi arac beklemeyin ama astranın da atik olamdıgını biliyoruz. otomatik alguna II kullanan arkadaslarım ise tam tersi aracın cok seri oldugunu da söylüyorlar. Fransız aracların Almanlara göre daha gec girdigi bi gercek ki bu bi cok amrka icin gecerli Almanların yanında....yani ben deön yargılı olarak araca yaklasmıstım ama kullanınca aldım acıkcası.

Benim kısaca aklıma gelenler bunlar....Şimdilerde otomatik bir astra arıyorum bunu da belirteyim. Evimin garajına girerken laguna oldukca problem oluyor, astralar daha makul ebatlarda oldugundan arıyorum...

İyi forumlar

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşım.

Birçok marka ve modeli (al satcı degilim ama :) ) kullanmış biri olarak ve şu anda Laguna II aracımı satan biri olarak şunu söyleyebilirim. Laguna II'ler yola tutunması vs bakımından astra ile aynı hatta biraz daha iyi diyebilirim. Aracın agır olusu sebebiyle bir mercedes havası var. Ses gürültü bakımından piyasadaki en sessiz arabalardan biridir. Lastik asfalt sesi yok denecek kadar az. İçi astraya göre oldukca geniş ve gercekten konforludur. Parçası pahalı falan degil, ben bircok bakım yaptırdım. Satmamın sebebi eşim için otomatik almam gerektigi... Arac 1400 kilo civarı benimki lpg li....Bu agırlıgı sebebiyle cok seri bi arac beklemeyin ama astranın da atik olamdıgını biliyoruz. otomatik alguna II kullanan arkadaslarım ise tam tersi aracın cok seri oldugunu da söylüyorlar. Fransız aracların Almanlara göre daha gec girdigi bi gercek ki bu bi cok amrka icin gecerli Almanların yanında....yani ben deön yargılı olarak araca yaklasmıstım ama kullanınca aldım acıkcası.

Benim kısaca aklıma gelenler bunlar....Şimdilerde otomatik bir astra arıyorum bunu da belirteyim. Evimin garajına girerken laguna oldukca problem oluyor, astralar daha makul ebatlarda oldugundan arıyorum...

İyi forumlar

yazıyı okurken laguna dan bu kadar memnun biri neden astra arıyor acaba diye düşündüm açıkçası ama yazının sonunda ebatlardan ötürü, garajın darlığından sanırım olduğunu okuyunca anladım. bende astra yı satarsam ilerde laguna nın bu kasasının otomatiğinden düşünebilirim o zaman...

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astradan şaşma arkadaşımda 2005 laguna var güzel tek yanı koltukları rahat kadranı hoşuma gitti gerisi boşşşş 1.6 115 hp benzinli olmasına rağmen 100 hp lpg de kalkışta ve uzun mesafede astra geçio bizzat denedim :) parçaları opelden pahalı ve güven vermiyo sürüşüde hiç keyifli deyil astradan sonra zor alışırsın hastasını bulamazsan elinde kalma ihtimali çok yüksek en büyük farkıda opel-renault bu yeter sanırsam

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ya arkadaş 2010 clio aldı. arabanın direklerinin tavana birleştiği yerlerdeki kaynak resmen ortada. sıfır araba kaza yapı da boyanmış gibi. bunu ikinci elde nasıl elinden çıkaracak? ben buna bakar bakmaz takla atmış tavan değiştirilmiş derim
sözberk abı 1dakkada 1araba cıkıyor gece vardıyesı denk gelebılır gözden kacabılır kacmamasi lazım amma işciyı sıkıştırılarsa bu kadar olur ve fabrıka hatası vardır reno bayısıne göturun hakkınızı arayın gösterın bır başka arabayla karsılastırın eger bır başka clıoda yoksa sorununuzu anlatın halledıceklerdır ;)
fazla detay veremıcem koltuk şıkayetlerınde en basıtı fabrıkaya gerı gelıyor sorun halloluyor musterıye teslım edıldıgını şahıt oldum hıc bırsey yapamasanız gelın reno bursa fabrıkasına yetkılerle konusun gosterın arabayı sonuc 30 kusur mılyarlık araba yazık

Son düzenleme: