Kullanim km dusuk oldugu icin dizelden benzine gecme dusuncesi hakkinda.

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba.

Bir konuda yorumlariniz almak istiyorum.2011 Astra J Sport Ecoflex araca sahibim.Sirket servis sagladigi icin aracimi pek kullanamiyorum.Suan 5500km'de ve bunun 3000km'sini bu yaz tatilde yaptim.Normalde arac ile tatile cikmam ama bu sene mecburen cikmak zorunda kaldim.O da olmasa 2500km civarinda olmus olacakti arac.Bu baglamda dizel aracimi satip 1.4T 140HP'ye geceyim diyorum.En azindan dizel icin verdigim farki Cosmo donanima vermis olurum diye aklimdan geciyor.Dizel aracimla sehir ici yakit tuketimim 5.3lt/100km.Yumusak bir kullanimim var bu yuzden 1.4T 140HP ile 8lt/100km'yi gecmeyecegimi dusunuyorum ki bu da oldukca makul bir deger diye dusunuyorum.

Sizler ile paylasip fikirlerinizi almak isterim.Simdiden tesekkur ederim.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kullanim km dusuk oldugu icin dizelden benzine gecme dusuncesi hakkinda.

Fazla kullanmıyorsanız bencede benzinli araçlar daha mantıklı olacaktır. ileriyi düşünecek olursak, dizelin parça bakım giderleri daha pahalı. Bu farkı yolda amorti ederim düşüncesiyle alınıyor dizeller.

Ancak şehir içinde 8lt zor bir rakam. Gerçi ben 7.6 ları bile görmüştüm ancak aracımı suanda kaosta kullanıyorum. 9.5 oldu :D bakımıda yaklaştı tabi etkisi vardır.
son olarakta AFL için herşey yapılır :D

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

bahadircakir link' Alıntı:
Fazla kullanmıyorsanız bencede benzinli araçlar daha mantıklı olacaktır. ileriyi düşünecek olursak, dizelin parça bakım giderleri daha pahalı. Bu farkı yolda amorti ederim düşüncesiyle alınıyor dizeller.

Ancak şehir içinde 8lt zor bir rakam. Gerçi ben 7.6 ları bile görmüştüm ancak aracımı suanda kaosta kullanıyorum. 9.5 oldu :D bakımıda yaklaştı tabi etkisi vardır.
son olarakta AFL için herşey yapılır :D

AFL ayrıcalıktır zaten, tartışmasız..  greatt

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

afl bence de bambaşka bir olay ama sportun içinin ve jantlarının daha güzel olduğunu düşünüyorum, bu bağlamda sport+afl diyorum hatta sport+afl+stil paket diyorum ki sanırım hala cosmodan ucuz bir seçenek.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

halil abi aynaların katlanmasıda çok güzel birşey bence... daha da sayarım aslında..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
halil abi aynaların katlanmasıda çok güzel birşey bence... daha da sayarım aslında..
:) ben bir tek afl ye hastayım cosmoda. sonuçta aynaları elimle kapatıyorum ama farın önüne el led tutamıyorum.

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

bence cosmocuların sportlara imrendiği tek noktası jantlarıdır :) gerisi hikaye..

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaptığınız yol azsa benzinin keyfini yaşamak mantıklı bence de. bu arada  ben de sizin tersinize 1.4 turboyla beklediğimden çok yol yaptığım için dizele geçme düşüncesindeyim. 2011 cosmo AT sahibiyim. böyle birşey düşünürseniz iletişime geçebiliriz?

U

ugurdogan__

Bilgi Girilmemiş

zor bir karar.Ben benzinliden dizele geçenlerdenim.

Bende araçla yılda 15 bin km yi geçmiyordum ama benzin göstergesine bakmaktanda yoruldum.Can sıkıcı bir şey o.Sizin kararınız tabiki.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

kapı ledleride mi kurtarmaz halil abi  :)
ama bencede 5 kol jant daha güzel..