küçük şehirdeki opelciler kime güvenecek??

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
bir kaç aydır arabamda bazı sıkıntılar vardı bunlar direksiyon çevirirken tık tık diye ses geliyordu araç yaylanınca hurda gibi gıcırtılar çıkarıyordu ve yüksek hızda frene bastığımda araç ve fren pedalı titriyordu.
yetkili servise yemin ettiğimden dolayı gitmedim bile zaten, her zaman gittiğim özel servise gittim araca binip test etti ve bana çıkardığı hesabı aynen size aktarıyorum:
2 ön amortisör =240TL
2 amortisör takozu =60 TL
fren diskleri ve fren balataları = 200 TL
arka sağ porya =350 TL
işcilik =100TL
genel toplam = 950 TL
yaptıracak gücüm olmadığı için çıktım oradan, abimin bir arkadaşını gördüm ve beni başka bir özel servise gönderdi selamıyla birlikte, hiç fiyat konusma dedi bana bende ağzımı bile açmadım, tekerleri ve amortisörleri çıkardı, amortisörleri kontrol etti ve bunlar sağlam dedi, çıkarmışken takozları değiştirdi, amortisör bilyelerini kontrol etti ve bunlardada birşey yok dedi yağlayıp amortisörleri yerine taktı, askı z rotu sesi yapıyor dedi ve onlarıda değiştirdi ve toparladı arabayı, arka balataların içini açıp hava ile temizledi ve arka sağ porya mili yamulmuş ve değişmesi gerek ama acil değil bilye dağıtana kadar kullan çünkü çok pahallı dedi, bende internetten alabileceğimi söyledim ve balataları kapattı aracı teslim etti, artık araçta bir sorun kalmamıştı ve benden toplam :150 TL aldı usta, helali hoş olsun.
sitemizin sponsoru parcatreni.com dan yusuf beyle konustum arka poryaya 150TL-%50 iskonto ile verdiklerini söyledi, ustada 100 alsa toplam 400 e mal olacak, arkadaşlar 950 nerde 400 nerde ya, 2 katından fazla :mad:

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ne yazıkkı tanıdık olmayınca butun servisler böyle değil ama böyle yapanlar oluyor malesef:(

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yetkili servise gitmemeye yeminliyim gecen sene kıbrısta özel servis olmayınca sarj dinamosu icin mecbur gittim ada sonucta orası :D kayseridede sürekli özel servise giderim güvenirim ve işim hem kaliteli biçimde hemde uygun fiyata hallolur ne yazık kı fiyat farkı cok can sıkıcı yetkili servisler sanki çokta iyi yapıyorlarmıs gibi işçilik ücretinide abartıyorlar olan bizlere oluyor.

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisler insanın kanın emiyor. en iyisi bildik tanıdık ustalara gitmek.