Kredi Kartı Üyelik Ücretleri.??

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Geçen ay İş Bankası 40 TL kesmişti. Nasıl sinirlendim anlatamam. Kartı kullanmıyorum. 4 aylık taksitim kalmıştı. Zaten onlar bittiği gün iptal edeceğim kartı. Aradım şubeyi anlattım. Ben dövüşe hazır horoz gibi beklerken karşı taraf hemen tamam peki dedi. İptal ettiler. Ama bu yıla mahsusmuş. Aylık en az 250 lira harcamalı ve otomatik ödeme talimatı vermeliymişim. Ben de oldu canım benim dedim. :)

Taksitler dışında nefret ediyorum kredi kartlarından. Taksit dışında kullanmıoyurm. Param varsa harcarım yoksa harcamam. Ne gerek var yahu!

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapı kredi world kart bir telefonla iade etti herhangi bir sıkıntı yaşamadım

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aslında bu sorun toplumun çoğunluğunu ilgilendirdiği halde tepkiler yetersiz diye düşünüyorum.Adamlar kartı verene kadar şekilden şekile giriyor, sonra üyelik aidatı vs...İtiraz edersen iade ediyor yoksa aynen ödüyorsun.Bu nasıl bir sistemdir anlamadım.Tutturabildiklerinden alıyorlar ve bu sayı oldukca fazla.Kredi kartı artık toplumun bir parçası olmuş ama olmazsa olmaz değil.Şahsi tepkiyi koyabilirsek ve çoğunluk tepki vermeye başlarsa belki birşeyler olur.

Bankayı aidatı iptal ettirmek için aradığınızda kart kullanım oranınız etkili oluyor.Çok kullanmıyorsanız borcunuzu kapatın iptal edelim diyorlar.
Yani tamamen duygusal...

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kredi kartından nefret eden biri olarak kredi kartı kullanmadım kullanmam olmayan bir para ile alışveriş olmaz paran varsa harcarsın yoksa harcamazsın birkaç banka değil bir banka ile calışacaksın tüm işlemlerini ordan yapacaksın ben sadece akbankla calışırım vadsiz hesapımda param her zaman olur banka kartımı istediğim gibi kullanırım "param olduğu sürece" hatta bana kredi kartı vermek için ne uraşlar verildi yüksek yüksek limitli kartlar 1000 yada 2,000 gibi faizsiz krediler verdiler sırf bana bir kredi kartı vermek için ama gene almadım kullanmadım kanka kartım sağolsun vadesiz hesabımda para oldukcada limit yokmuş taksit yapmıyormuş v.s hatta banka kartını bile cok az kullanırım peşin para gibisi yok nereye gitsen sözü daha cok geciyor peşinin kartlı fealn alırken pazarlık bile edemiyorsun yok banka kesinti yapıyormuş şöyle ediyormuş böyle diyormuş v.b ama peşin paran oldumu istediğin gibi hareket ediyorsun tavsiyem imkanı olan kart kullanmasın

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aslında haklısın hiç kullanmamak gerek ama ihtiyaç halinde kardeşten yakın oluyor insana...:)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında haklısın hiç kullanmamak gerek ama ihtiyaç halinde kardeşten yakın oluyor insana...:)
Haklısnız öyle durumlar var ama ben imkanı olupta kullananlara ve adam gibi kullanmayı bilmeyenlere acayip kızıyorum 3 gelirim var 5 harcamam oluyor 2 eksiğim var nasıl olacak nasıl yürüyecek bu hesabı yapmadan kulananlarıda dövmek lazım diye düşünmüyor değilim :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"Banka zaten yaptıgımız işlemlerden para kazanıyor. Ben alışveriş yaptığımda parayı alışveriş yaptığım yere değilde bankaya ödüyorum. Bankada o parayı kullanıp sonra iş yerine ödüyor."

Cengiz iyi güzel de bu cümle yanlış olmuş. Sen de parayı bankaya daha sonra ödüyorsun, üstelik anlaşmalı yer ise bir de bonus kazanıyorsun ;). Ha ödemenin tamamını bir defada yapmayıp taksitlere bölersen o zaman faiz ödersin ki bu durum da gayet normaldir. Kimse malını vade farkı almadan taksitlere bölmez değil mi?
Ayrıca bankalar kimseye zorla kredi kartı vermiyor, bizler alıyoruz. 5 bankanın kredi kartını kullanıyorum hiçbirisini zorla vermediler hepsini de kendi rızamla aldım, şimdiye kadar da bir kuruş faiz ödemedim ama hesaplara ait yıllık aidat ödedim. Çeşitli kampanyalar sayesinde kredi kartı yıllık ücretlerini iptal ettirdim ama mevduat hesabına ait yıllık hesap işletim ücretlerini iptal etmek genelde çok zor, o nedenle ya hesapları kapatacağız ya da en az ücret talep edeni tercih edeceğiz ki bankalar arasında rekabet ortamı doğsun. Aşağıdaki tablo yaklaşık 2 ay evvelki verilere göre hazırlanmıştı.

BANKALAR HESAP İŞLETİM ÜCRETİ (TL) KREDİ KARTLARI YILLIK AİDAT

AKBANK 48 AXESS KLASİK KART 50
DENİZBANK 60 DENİZBANK CLASSİC 40
FİNANSBANK 84 CARDFİNANS CLASSİC 45
HSBC 66 HSBC ADVANCE KART 55
ING BANK 66 ING BONUS STANDART 40
ŞEKERBANK 60 ŞEKER BONUS CARD 40
GARANTİ BANKASI 76 GARANTİ BONUS CARD 44,49
HALKBANK 56 HALKCARD ADVANTAGE 10
İŞBANKASI 70 İŞBANKASI VİSA KLASİK 40
VAKIFLAR BANKASI 48* VAKIF CLASSİC KART 35
ZİRAAT BANKASI 44 ZİRAAT MAXİMUM KLASİK 15
YAPI VE KREDİ BANKASI 86 WORLDCARD 45

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Haklısnız öyle durumlar var ama ben imkanı olupta kullananlara ve adam gibi kullanmayı bilmeyenlere acayip kızıyorum 3 gelirim var 5 harcamam oluyor 2 eksiğim var nasıl olacak nasıl yürüyecek bu hesabı yapmadan kulananlarıda dövmek lazım diye düşünmüyor değilim :D
Bizim ülkedeki en büyük hata işte burada yapılıyor. 3 birim geliri olanlara 30 birimlik bir hak tanınmaz. Milletimiz genelde para harcamayı bilmiyor, herzaman lüks tüketim taraftarı. Bu durumu bilen bankalar da veriyorlar gazı. 20 senedir kredi kartı kullanırız, şeytan kulağına kurşun şimdiye kadar hiç üzülmedik, bir kere bile dönem borcuna taksitlere bölmedik. Bir tüketici gelirinden fazla kart kullanıyorsa zaten batmış demektir.
Bankalara da asla düşman gözüyle bakmayalım. Çok iyi niyetlisin diyenleri duyar gibiyim. Ben çok değil 15-20 sene evveline kadar enflasyonla boğuşmuş, yüksek faizleri görmüş bir emekliyim. O zamanlar birinden borç para istemek her baba yiğitin hakkı değildi. Kardeş kardeşe, baba oğluna, amca yeğenine borç para verirken ya mark, ya dolar, ya altın ..... hesabı yapıp öyle parayı verirdi. Bankalar da gördükleri bu boşluğu çok güzel değerlendirdiler hepsi o. Bol bol bonus vaadleri ile de tezgahlarını süslediler, ben o zamanlar yılda en az 4 kere kazandığım bonuslarla depomu fullerdim.
Akraba akrabaya borç para verirken mark, dolar, gram karşılığı altın, yatırım fonu, devlet tahvili karşılığına denk gelen vade farkını talep ederken iyi de banka faiz talep ederken kötü mü? Haksızsam içinizden kaç kişi bana "0" faizle 12 aylık borç para verir? Tekliflerinizi bekliyorum ;).

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
İyi söylüyosunda abi,asıl sorun bence bankaların tutarsız davranışı.Hak arama durumları olduğı zaman geri adım atıyorlar.Malesef herkes hakkını arayamıyor.Bu bir kanunsa yada bankaların olmazsa olmazı ise kabul...Ama kimden alabilirsem o benim kazancım mantığı doğru değil.