korna çalışmıyor

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracımın kornası bırden çalışmamaya başladı sigortadandır dıye baktım sıgorta sağlam ama kornaya 1-2 sanıye basılı tutunca sıgorta yanıyor ıkı tane değiştirdim ama yınede çalışmıyor sıgortayı degıstırınce kornaya basıyorum sigorta tepki verıyor çıt çıt dıye ama çalışmıyor basılı tutuncada sıgorta hemen yanıyor neden olabılır başına böyle bişey gelen varmı arkadaşlar araç astra g 1999 model hb

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracımın kornası bırden çalışmamaya başladı sigortadandır dıye baktım sıgorta sağlam ama kornaya 1-2 sanıye basılı tutunca sıgorta yanıyor ıkı tane değiştirdim ama yınede çalışmıyor sıgortayı degıstırınce kornaya basıyorum sigorta tepki verıyor çıt çıt dıye ama çalışmıyor basılı tutuncada sıgorta hemen yanıyor neden olabılır başına böyle bişey gelen varmı arkadaşlar araç astra g 1999 model hb

elektrikçinin birine uğrayın kornaları kontrol etsin belki kablolarında bir sıkıntı vardır belkide kornalar bozulmuştur. tamponun iç kısmında kaldığından altına yatıp bakmak gerekir muhtemelen sizin yapacağınız bir iş değil...

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kornaya giden kabloları görebiliyorsanız takip edin biyere değiyor kısa devre yapıyordur.Bazen çukura sert girince benim eski arabada da oluyordu, bi çalışır bi çalışmaz. kornaya giden kablo sıyrılmış sallandıkça bozuluyordu.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenler trafikte birine kızdım kornoya uzun uzun basınca birden gitti benim kornoda elektrikçiye gittim baktı kornolar yanmış dedi değiştirdik. Muhtemelen kornanda yanmış olabilir kısa devre yapıyordur basınca o yüzden sigortayı patlatıyordur. Çifti işçilik dahil 40 TL ye değişiyor ama orjinali pahalı olabilir