Körfez Kış Kupası'nda ilk ayağın galibi Tansel Karasu!

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Katılım
17 Eki 2006
Mesajlar
363

TOSFED organizatörlüğünde gerçekleştirilen Körfez Kış Kupası’nın birinci ayak yarışı 14 Ocak Cumartesi günü İzmit Körfez Pisti’nde koşuldu. Soğuk ve yağışlı hava altında gerçekleştirilen yarışın galibi Peugeot 206 RC’si ile İzmitli sporcu Tansel Karasu olurken, hava şartları tüm yarışmacılara zorlu anlar yaşattı.

Super Grup’ta iki, 1600 Grup’ta iki, Dizel Grup’ta bir, Maxi Grup’ta bir; Maxi Grup içinde yer alan Open Grup’ta iki olmak üzere toplamda sekiz otomobilin mücadele ettiği hafta sonunda tüm kategoriler birleştirildi ve sekiz otomobil 15 turluk tek bir yarış koştu.

Sıralama turlarının ardından Tansel Karasu en iyi zamanı yaparken, karting pistlerinden tanıdığımız ve ilk kez vitesli ve debriyajlı bir yarış otomobilinin kokpitine geçen Berat Türker, müthiş bir gelişim göstererek ilk pist yarışına dizel Volkswagen Polo ile ikinci sıradan başlama hakkını elde etti.

Yarışa dördüncü sıradan başlama hakkını elde eden Mitsubishi Evo 9 pilotu Çağrı Tarık Zeybek müthiş bir startla beraber ilk metrelerde liderliğe yükseldi. Dört çeker otomobilini birinci şikan çıkışında kontrol etmekte zorlanınca spin atıp en arkaya düştü. Bu noktadan sonra Tansel Karasu ve Berat Türker damalı bayrağa kadar baskıdan uzak bir şekilde yarışı sürdürdüler. Open Grup’ta Alfa Romeo 33 ile start alan Mustafa Koç üçüncü olurken, ilk turun şanssız ismi Çağrı Tarık Zeybek dördüncülüğe kadar yükselmeyi başardı. Anıl Sevgili’nin beşinci sırada tamamladığı yarışı Serhat Susuzluoğlu altıncı, mekanik arıza yaşayan otomobiline rağmen yarışı tamamlamayı başaran Cengiz Artam yedinci oldu. Yarışın en şanssız ismi ise Peugeot 106 ile yarışan Sedat Yılmaz oldu. Yılmaz, ilk şikana yaklaşırken otomobilinin kontrolünü kaybederek spin attı ve yağışta yumuşayan topraktan bir daha piste dönemeyip, yarışı noktalamak zorunda kaldı.
 
Üst