köprü dizisini nasıl buluyorsunuz..!

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ailecek severek izliyoruz...ama ben bu sezon başlayan plakalarda 96 uygulamasını anlamadım açıkçası..

erzincan da çekiliyormuş gibi gösteriliyordu ama eskişehir de çekimleri yapılıyor bu durumda erzincan ya gel burda çek yada ismimizi ve plakamızı kullanma demiş tir diye düşünüyorum.:)

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muharrem abi bilimsel açıklamaların için çok sağol :)

Akın52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Filmin konusu Erzincanım Kemaliye ilçesinde geçiyor, İlçe ile Başpınar başbağlar beldelerine ulaşımı sağlamak için yapıldı. 96-97 yılları arasında Askerliğimi Erzincan Jand. komd. asteğmen olarak yaptım o dönemde sadece köprünün ayakları vardı, baraj gölünün bi uzantısı üzerinde kurulu, fakat o dönemde ulaşım küçük bir eski çıkarma teknesiyle sağlanıyordu yöre halkı feribot diyordu biz o dönemde teröristler feribotu yakmasın diye sürekli gece gündüz nöbet tutuyorduk o bölgede.. Erzincan şehir merkezine arabayla 5 saat bir mesafede bir yer

Rahmetli recep yazıcıoğlu sık sık gelirdi o bölgeye baraj gölünde su kayağı yapardı motorla, Bir keresinde erzincandan oraya geliyo yolda karşılayın eskortluk yapın denmişti bize yolda durdurup bize kızmıştı korksam kendi korumamı kendim getiririm demişti. Allah nur içinde yatırsın çok cesaretli biriydi. Tek araba oraya gidiyordu bir söför kendisi bir de polis korumasıyla beraber. Daha sonra biz hep ona görünmeden uzakdan eskortluk yaptık yol boyunca..

Film tamamen gerçek hayattan alınmış, hiç kaçırmam her hafta izlerim..

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama bu ülkeye fazla gelmiş olacakki artık yok rahmetli ..

başbaglardaki terör baskını ve diğer olayların gerçeği yansıtıyor olması dizinin can alıcı konumunu belirliyor zaten

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten güzel ve hiçbir bölümünü kaçırmamaya özen gösteriyorum

Akın52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama bu ülkeye fazla gelmiş olacakki artık yok rahmetli ..

başbaglardaki terör baskını ve diğer olayların gerçeği yansıtıyor olması dizinin can alıcı konumunu belirliyor zaten

Evet zaten köprünün yapılması o yüzden teröristlerin işine gelmiyordu, yarım saatte bir saatte müdahale edebileceğin yere feribotla geçmeye kalkıyodun oda 5-6 saat sürüyodu. feribot en fazla 2-3 araba alabiliyor land rover sen gittiğinde iş işcen geçmiş oluyordu. Elin kolun bağlı bekliyorsun..

başbaşlar çok kötü bir konumda Tunceli çemişkezek, Ovacık, Hozat arasında bir yer sen o bölgeye gittiğinde adamlar zaten çokdan kaçmış oluyor..

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bide şu valinin oğlu neden sık sık değişiyor onu anlamıyorum :)