Köpeğe çarptım :(

metehan5267

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar...
Astra h aracımla memleketim Ordu'ya gittim. Dönüşte ise ereğli - alaplıdan çıkınca 120-130 km hızlı bir köpeğe çarptım. çarptığımda yolun kenarına savruldugunu hıssettım ama 15-20 metre ılerledıkten sonra bir çığırma sesi duydum hemen sağa çektim. allaha şükür köpek koşa koşa otların arasına gitti.
aracıma baktığımda ise panjur içe göçmüştü , ön lip çıkmıştı (kopmuştu) birde sol sis farı düştü. bugun servise gittim 400 tl tutar dedıler. bende inadına gittim sanayiye çok iyi bi usta var oraya götürdüm çıkan lipi cilaladı eskisindende güzel oldu. panjuruda 10 dk içinde yaptı. sol siside elektrikçiye götürdüm toplam 200 tl civarı bir para tuttu. açıkçası hızlandığımada pişman oldum (bi tofaşçıya sinir olmuştum :mad:)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun diliyorum..Böyle şeyler zaman zaman yaşanabiliyor..Köpek o hızla resmen taşa çarpmış gibi etki eder..İşin tuhaf tarafı böyle bir kazadan sonra köpekler hiç birşey olmamış gibi olay mahalinden uzaklaşırlar..Servisin 400 tl dediği onarımı yarı fiyatına halletmenize sevinirken köpeğe çarpmanız üzüntü verici..Çok dramatik bir durum :rolleyes: ben de geçen senelerde 40-45 km hızlarda seyir eden bir kartalın yola bir anda atlayan köpeğe çarpmasına şahit olmuştum..Kartalın ön tampon düşmüştü, sis farları kırılmıştı..Köpek 3-4 metre ilerisine düştü aracın..Biraz yerde kıvrandı sonra hiçbir şey olmamış gibi koşarak uzaklaştı..Şaşırmıştım :confused: yani kesin beli kırıldı ya da sakat kalacak sandım...Bununla geçmiş olsun diliyorum tekrar...Yollarda heba olan 10 larca hayvan var ne yazık ki :( kirpiler,kediler özellikle,köpekler..

metehan5267

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun diliyorum..Böyle şeyler zaman zaman yaşanabiliyor..Köpek o hızla resmen taşa çarpmış gibi etki eder..İşin tuhaf tarafı böyle bir kazadan sonra köpekler hiç birşey olmamış gibi olay mahalinden uzaklaşırlar..Servisin 400 tl dediği onarımı yarı fiyatına halletmenize sevinirken köpeğe çarpmanız üzüntü verici..Çok dramatik bir durum :rolleyes: ben de geçen senelerde 40-45 km hızlarda seyir eden bir kartalın yola bir anda atlayan köpeğe çarpmasına şahit olmuştum..Kartalın ön tampon düşmüştü, sis farları kırılmıştı..Köpek 3-4 metre ilerisine düştü aracın..Biraz yerde kıvrandı sonra hiçbir şey olmamış gibi koşarak uzaklaştı..Şaşırmıştım :confused: yani kesin beli kırıldı ya da sakat kalacak sandım...Bununla geçmiş olsun diliyorum tekrar...Yollarda heba olan 10 larca hayvan var ne yazık ki :( kirpiler,kediler özellikle,köpekler..
gerçekten öyle... %100 katılıyorum size yollarda 1 kmde bir hayvan ölüsü görüyorum. işin tuhaf tarafı o köpeğin ordan kalkıp uzaklaşması... 130 km civarı bi hızla giderken çarptım ve 15-20 metre sürüklendi koşa koşa gitti.. ağzım açık kaldı :confused:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Köpeğe birşey olmamış çok şükür (oda bir can sonuçta)

geçmiş olsun , Allah büyük kazalardan korusun

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun büyük hayvanlar can havliye ezilmedikte sonra kaçabiliyorlar fakat iç kanamadan bir köşede ölüyor yavrucuklar:(yanlız otobanda değilseniz bunda sizinde suçunuz var

metehan5267

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otobanda değildim... normalde 110-120 ile gidiyordum gayet normal fakat bi tofaşın tekine sinir oldum... bastıp tam onu solladıktan sonra ibreye baktım 130 a doğru geliyordu sonra ayağımı gazdan çektim köpeği son anda gördüm frene basamadan carptım maleseff. :(

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. köpek ilk anda birşey olmamış gibi kalkıp koşuyor ama bir süre sonra iç kanamadan ölüyor malesef:(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Büyük geçmiş olsun. İyi ki çarpmanın etkisi ile havalanmamış köpek ya değilse bunun şakası olmaz camdan içeri girerdi. Yada tavana düşebilirdi.