KONTROL LAMBASI YANIP SÖNMESİ

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba bugün yolculuk esnasında bir sorunla karşılaştım. Belki daha önce başına gelen olmuştur.  Aracim ile seyir halinde hiz sabitleyici de giderken öndeki aracı gecmem icin gaza yükledim.  Sabutleme 100 km de idi. Hizlandigim sirada araba bir iki silkeleme yapti ve bu esnada göstergeye baktigimda kontrol lambasinin yanıp sondugunu gördüm. Daha sonra herseyyoluna girdi ve bayağı uzun yol gitmeme rağmen hatta tekrar yaparmi diye gaza ara ara yuklenmeme ragmen yapmadı. Bu tarz şeyle karsilasanlar var mi neden yapmis olabilir Teşekkürler

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Elektronik boğaz kelebeği beyne saçma bir sinyal göndermiş. Benim merak ettiğim aracınız LPG li mi  dizel mi yoksa benzinli mi?

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KONTROL LAMBASI YANIP SÖNMESİ

yavuzozkan link' Alıntı:
Elektronik boğaz kelebeği beyne saçma bir sinyal göndermiş. Benim merak ettiğim aracınız LPG li mi  dizel mi yoksa benzinli mi?
Araç benzinli abi , imzada yazıyor :)

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arac benzinli acaba benzinde birsey olabilirmi birde bu saçma bir sinyalin bize zararı olabilir mi yoksa önemsiz birsey mi su an hala arabayla geziyorun yinede tekrarlamadi

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: KONTROL LAMBASI YANIP SÖNMESİ

arkin39 link' Alıntı:
Arac benzinli acaba benzinde birsey olabilirmi birde bu saçma bir sinyalin bize zararı olabilir mi yoksa önemsiz birsey mi su an hala arabayla geziyorun yinede tekrarlamadi

Bu anlık bir tepki tekrarlama olasılığı çok az. Kafanıza takmaya değmez

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sorununuzun aynısı bende uzun bir süredir var, ustaların dediklerine göre ateşleme bobinim arızalı sınav döneminde oduğum için yaptıramıyorum ama 2 hafta sonra yaptırcam. Ayrıca aklınızda bulunsun aracım şuan ortalama olarak 130.000'de 10.000 km'dir rölantide epey bir dalgalanma ve saçma sapan ivme kesintilerim oluyordu. Geçen boğaz kelebeğini çıkarıp, balata spreyiyle temizledim 130.000'dir ilk kez temizlendi ne kadar kirli olduğunu görseniz şaşırırdınız. İşlemi tamamladıktan sonra tanıyamadım aracı o kadar alışmışımki bu durumlarına rölantideyken aracın çalışır vaziyette olduğunu bile anlıyamadım İvme kesintilerimin de büyük bir bölümü yok oldu. Ama bobini de değiştirmem lazım bujilerle beraber. 

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Dediğim gibi sizinki de boğaz kelebeği nin neden olduğu bir durum. Elbette 130 bin km de bir aracın ateşleme bobininin değiştirilmesi mantıklı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
    Bu sorununuzun aynısı bende uzun bir süredir var, ustaların dediklerine göre ateşleme bobinim arızalı sınav döneminde oduğum için yaptıramıyorum ama 2 hafta sonra yaptırcam. Ayrıca aklınızda bulunsun aracım şuan ortalama olarak 130.000'de 10.000 km'dir rölantide epey bir dalgalanma ve saçma sapan ivme kesintilerim oluyordu. Geçen boğaz kelebeğini çıkarıp, balata spreyiyle temizledim 130.000'dir ilk kez temizlendi ne kadar kirli olduğunu görseniz şaşırırdınız. İşlemi tamamladıktan sonra tanıyamadım aracı o kadar alışmışımki bu durumlarına rölantideyken aracın çalışır vaziyette olduğunu bile anlıyamadım İvme kesintilerimin de büyük bir bölümü yok oldu. Ama bobini de değiştirmem lazım bujilerle beraber. 
araç 130.000 kmde mi ?Ne kadar zamandır lpg li kullanıyorsunuz?